Mamy czterech kandydatów do fotela prezydenta. Ważą się losy piątego

Wybory

Zakończył się proces rejestracji kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta Gliwic. Czterem z ośmiu kandydatów udało się uzyskać wymaganą ilość 3000 podpisów mieszkańców i to oni wystartują w wyborach. Będą to Janusz Moszyński, Adam Neumann, Kajetan Gornig oraz Andrzej Gillner. Dziś jeszcze dowiemy się, czy dołączy do nich Marek Widuch. Trwa weryfikacja złożonych przez niego podpisów.

Przypomnijmy, że w Gliwicach zarejestrowanych zostało 8 komitetów wyborczych. Swoich kandydatów nie zgłosiły 3 z nich: Komitet Wyborczy Roberta Rzeplińskiego, Komitet Konfederacja, którego kandydatem miał być prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz i komitet Wolność w Gliwicach, który nie zaproponował żadnego kandydata.

Termin rejestracji kandydatów do fotela prezydenta, legitymujących się wymaganą ilością 3000 podpisów popierających kandydaturę, minął o północy, z środy na czwartek. Komitety wyborcze zgłosiły pięciu kandydatów, z których czterech zostało już zarejestrowanych. Ważą się losy Marka Widucha, kandydata SLD. O tym, czy stanie od w szranki z Januszem Moszyńskim, Adamem Neumannem, Kajetanem Gornigiem i Andrzejem Gillnerem, dowiemy się jeszcze dziś. Trwa bowiem weryfikacja złożonych przez jego komitet 3 tys. podpisów.

Przedterminowe wybory prezydenta Gliwic odbędą się 5 stycznia 2020 r., w godzinach 7.00-21.00.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz