REKLAMA

KdG Zygmunta Frankiewicza: Nie chcemy dalej firmować sposobu działania radnego Pająka

Wybory

Sprawa radnego Jana Pająka, a dokładniej - tego, że nie znalazł się na liście kandydatów Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza do Rady Miejskiej w kolejnej kadencji, odbiła się w Internecie szerokim echem. Internauci komentują zarówno sam fakt pominięcia bardzo popularnego radnego, jak i sposób w jaki to zostało uczynione. W jednym z komentarzy Jarosław Gonciarz, kandydat PiS na prezydenta Gliwic sygnalizuje chęć podjęcia współpracy z Pająkiem, co jest dowodem na to, że - gdyby nie było za późno - poparcie społeczne dla tego radnego mogłoby zostać spożytkowane przez inny komitet wyborczy. Tymczasem KWW KdG Zygmunta Frankiewicza w oświadczeniu dokładniej wyjaśnia powody takiej a nie innej decyzji, cytując niecenzuralne słowa, jakimi radny miał obrażać urzędników.

REKLAMA

Oświadczenie
Komitetu Wyborczego Wyborców
Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza

 

Kodeks wyborczy stanowi, że do powołania komitetu wyborczego wystarczy grupa pięciu obywateli. Mogą oni podjąć czynności zmierzające do udziału w wyborach samorządowych, to znaczy zgłosić listy kandydatów do Rady Miasta, kandydata na prezydenta miasta i prowadzić kampanię wyborczą. Każdy komitet konstruuje listy kandydatów do rady zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i jest suwerenny w swoich decyzjach. Również każdy, kto chce spróbować swych sił w rywalizacji wyborczej może składać swoją ofertę wybranemu przez siebie komitetowi, a jej przyjęcie zależy od komitetu.

Klub radnych Koalicja dla Gliwic i związane z nim środowisko, skupione miedzy innymi wokół Stowarzyszenia Gliwicka Inicjatywa Obywatelska, gromadzi ludzi o różnych poglądach, którzy chcą i potrafią działać razem dla dobra Gliwic, mimo dzielących ich różnic. To wspólne działanie jest bardzo ważne, bo tylko działając razem możemy być skuteczni jako radni.

Radny Jan Pająk od długiego czasu swoimi wypowiedziami wskazywał, że nie po drodze mu z Koalicją dla Gliwic i z Prezydentem Miasta. Nie możemy i nie chcemy dalej firmować sposobu działania radnego Pająka. Praca w radzie jest pracą zespołową, jeżeli ktoś woli jednak działać jako skupiony na sobie solista, to sam wybiera inną drogę. Nie chcemy przede wszystkim autoryzować stylu w jakim postanowił działać radny Jan Pająk, jego obraźliwych i wulgarnych pism kierowanych do urzędu, poniżania ludzi.

Dodatkowo, w trakcie bezpośrednich przygotowań do zarejestrowania list kandydatów do rady nie uczestniczył w obowiązkowych spotkaniach, pomimo potwierdzonych powiadomień, a także nie dostarczył koniecznych informacji, potrzebnych do rejestracji dokumentów wyborczych. Nie angażował się w zbieranie podpisów poparcia dla list komitetu wyborczego oraz kompletnie nie interesował się kompletowaniem kandydatów na listę wyborczą w swoim okręgu. Przez ostatnich kilka tygodni nie interesował się sprawami wyborów i nie kontaktował się ze sztabem wyborczym.

Ponieważ dochodzą do nas głosy, że sprawa rzekomo złego potraktowania Jana Pająka zaczyna żyć swoim życiem, a nie chcemy być gołosłowni, to jako przykład zachowań radnego Pająka niech posłuży tylko jeden cytat z pisma z lipca tego roku, kierowanego przez niego do jednej z urzędniczek: „Co obchodzi K…… kogo jest słup i oprawa oświetlenia ulicznego.” Takie postępowanie jest nie do przyjęcia. Jest sprzeczne miedzy innymi z kulturą polityczną, jaką w ciągu lat udało się nam wypracować w gliwickiej Radzie Miasta.

Biorąc to wszystko pod uwagę KWW Koalicja dla Gliwic Z. Frankiewicza podjął decyzję o nieumieszczaniu Jana Pająka na liście kandydatów do Rady Miasta Gliwice w wyborach samorządowych zarządzonych na 21 października 2018 r.

 

KWW Koalicja dla Gliwic

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Środa
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA