REKLAMA

Nowoczesna i PO (Koalicja Obywatelska) poparły Frankiewicza

Wybory

Wczoraj przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oświadczyli, że nie wystawiają własnego kandydata na prezydenta w wyborach samorządowych w Gliwicach, udzielając jednocześnie poparcia Zygmuntowi Frankiewiczowi.

REKLAMA

Wysoką ocenę dotychczasowej pracy Zygmunta Frankiewicza wystawili obecni na spotkaniu przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej – marszałek Wojciech Saługa, posłowie Platformy Obywatelskiej -  Marta Golbik i Borys Budka oraz poseł Nowoczesnej - Paweł Kobyliński i przewodnicząca gliwickiego koła tej partii, była wiceprezydent Gliwic, Renata Caban.  

Taki mariaż był do przewidzenia – choć Borys Budka występował w poprzednich wyborach jako kontrkandydat urzędującego prezydenta, jego ambicje sięgały Warszawy i tam też są realizowane. Z kolei posłowie Marta Golbik i Paweł Kobyliński w minionych wyborach parlamentarnych otrzymali silne poparcie od Zygmunta Frankiewicza, który polecał ich kandydatury na kolportowanych w mieście ulotkach.

Dla porządku przypomnijmy, że kariera poselska zarówno Marty Golbik jak i Pawła Kobylińskiego nie poszła utartym podczas wyborów szlakiem. Posłanka kandydowała do Sejmu w okręgu gliwickim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej i z tej też listy uzyskała mandat poselski. W 2017 roku przeszła jednak do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Z kolei Paweł Kobyliński kandydował z listy Kukiz’15. W grudniu tego samego roku opuścił klub poselski Kukiz’15 i wstąpił do Nowoczesnej.

Fot. UM Gliwice

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Christy, Helgi, Karola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA