REKLAMA

Zygmunt Frankiewicz: nie chcę porzucać pracy, to mogłoby być groźne dla miasta

Wybory

Dziś o godz. 16.00 w Parku Chopina odbyła się konferencja prasowa kandydata na prezydenta Gliwic, Zygmunta Frankiewicza. Urzędujący i jednocześnie kandydujący prezydent odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące powodów, dla których ponownie ubiega się o ten urząd, a także programu dla naszego miasta.

REKLAMA

Zapytany dlaczego kandyduje, odpowiedział: Bo jestem odpowiedzialny i nie chcę w tym momencie porzucać pracy, którą żeśmy z dobrym efektem, przez wiele lat wykonywali. To mogłoby być groźne dla miasta.

Prezydent zapowiedział, że w najbliższym czasie opublikowany zostanie program wyborczy Koalicji dla Gliwic. Znajdą się w nim między innymi plany budowy centrum przesiadkowego, a także nowego szpitala i przeniesienia do niego tych, które działają w dotychczasowych lokalizacjach.

W lipcu na stronie Koalicji dla Gliwic opublikowany już został inny dokument, będący sprawozdaniem z dotrzymania obietnic sprzed 4 lat.

W odpowiedzi na pytanie dziennikarza, dotyczące jednej z obietnic, związanej z możliwością kursowania ul. Zwycięstwa zabytkowej linii tramwajowej, Zygmunt Frankiewicz powiedział: - W tej chwili opracowywana jest koncepcja zagospodarowania ul. Zwycięstwa, do której obiecaliśmy wrócić po wybudowaniu DTŚ. Przygotowany został dokument, w którym jest 10 wariantów rozwiązań. W każdej z tych wersji zarezerwowany jest pas ulicy Zwycięstwa przeznaczony dla pojazdu zabytkowego, który mógłby być atrakcją turystyczną.

Zdaniem prezydenta, pojazd taki pojazd nie musiałby jeździć po torach. Miałby być, z założenia, darmowy i kursować pomiędzy dworcem a starówką.

W kontekście innej niezrealizowanej obietnicy, dotyczącej kolei miejskiej łączącej Sośnicę i Łabędy, Zygmunt Frankiewicz wyjaśniał:

- Rozbijamy się o tory. Partnerem w tym zadaniu musi być firma państwowa – Polskie Linie Kolejowe. Teraz natomiast jest realna szansa  na to, że to się ziści – zapowiedział, powołując się na opracowywaną koncepcję Metropolitarnego Transportu Kolejowego.

Fakt kandydowania na prezydenta Gliwic Zygmunt Frankiewicz ogłosił wczoraj (w poniedziałek). Jak dotąd ma jednego przeciwnika – Jarosława Gonciarza z PiS.

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

FB FANPAGE

REKLAMA

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Christy, Helgi, Karola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA