AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ogrzewanie podczerwienią - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kącik Prasowy

W obliczu wzrostu cen surowców, koszty ogrzewania mogą wkrótce wzrosnąć. Dlatego warto rozważyć bardziej efektywne i ekonomiczne metody ogrzewania, takie jak ogrzewanie podczerwienią. Kolejną zaletą jest równomierne ogrzewanie od podłogi do sufitu. Dzięki temu elementy wnętrza absorbują ciepło i oddają je do powietrza, zamiast wychłodzić je i tworzyć przeciągi.

Zalety stosowania ogrzewania na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień ma wiele zalet. Po pierwsze, jest bardzo proste i szybkie w instalacji. Nie wymaga kucia, rur ani wody, co oznacza, że nie ma potrzeby likwidacji starego ogrzewania. Panele grzewcze na podczerwień są łatwe do zasilenia energią słoneczną, co znacząco obniża bieżące koszty. To niezawodne i tanie ogrzewanie, które jest wydajniejsze nawet do 30% w porównaniu z tradycyjnymi metodami ogrzewania.

Ogrzewanie na podczerwień nie tylko zapewnia wyższy poziom komfortu termicznego, ale także przyczynia się do oszczędności energii. Ponadto panele są bardzo wydajne i skuteczne. Aby ogrzać 10 m2, wystarczy 650 W, podczas gdy tradycyjne ogrzewanie elektryczne wymaga nawet 2000 W energii. Dzięki temu można oszczędzać na rachunkach za energię.

Ogrzewanie na podczerwień może być również stosowane w starszych budynkach. Panele mogą być standardowe, szklane lub malowane, co pozwala na swobodne ustawianie mebli. Ogrzewanie na podczerwień jest także bezpieczne, ponieważ nie emituje żadnych szkodliwych substancji, takich jak dym czy popiół.

Ponadto ogrzewa elementy wnętrza promieniami ciepła, co przypomina działanie Słońca. Dzięki temu panel grzewczy działa zdrowiej i wydajniej niż tradycyjne metody ogrzewania, które polegają na nadmuchu bądź gorącej wodzie w grzejniku. Ogrzewanie na podczerwień nie wysusza powietrza i zapewnia równomierne ciepło, co przyczynia się do zwiększenia komfortu termicznego.

Wreszcie, panele grzewcze na podczerwień świetnie uzupełniają tradycyjne ogrzewanie kominkiem. Dzięki nim można osiągnąć jeszcze wyższy poziom komfortu termicznego w pomieszczeniach, szczególnie w ciągu zimnych dni. Kominek może ocieplać okolicę, ale ograniczony jest zasięgiem swojego działania. Panele grzewcze na podczerwień działają inaczej — ogrzewają całe pomieszczenie równomiernie i w sposób stały, co zapewnia stały komfort termiczny bez miejscowych zimnych punktów. Co więcej, panele grzewcze nie generują popiołu, dymu ani hałasu, co oznacza, że są nie tylko wydajne, ale również bezpieczne i czyste. Łączenie tradycyjnego ogrzewania kominkiem z nowoczesnym ogrzewaniem na podczerwień daje nam pełną kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniach, a jednocześnie zapewnia wygodę i komfort użytkowania. Warto pamiętać, że taki rodzaj ogrzewania powinien być montowany jedynie przez wykwalifikowanego fachowca.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Niedziela
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Hilarego, Franciszki, Ksawery