AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak działają pozycjonery spawalnicze?

Kącik Prasowy

Pozycjonery spawalnicze są specjalistycznymi maszynami służącymi do ustawiania elementów w odpowiedniej pozycji do spawania. Są one zazwyczaj wyposażone w ramiona obrotowe, które pozwalają im na przenoszenie elementów w dowolnym kierunku i kącie. Narzędzia te są często wykorzystywane w przemyśle, gdzie umożliwiają szybkie i dokładne ustawianie obiektów do spawania, co przyczynia się do zwiększenia wydajności i jakości produkcji.

Mogą być one sterowane ręcznie przez operatora lub też mogą działać automatycznie, zgodnie z zaprogramowanymi parametrami. W zależności od rodzaju i wielkości pozycjonera, mogą one przenosić elementy o różnych rozmiarach i masach, a także pracować w różnych pozycjach, takich jak pionowa czy pozioma.

Pozycjonery spawalnicze (https://pozycjoneryspawalnicze.pl/) są często używane w przemyśle samochodowym, gdzie pozwalają na ustawienie elementów karoserii w odpowiedniej pozycji do spawania. Są też używane w budownictwie, gdzie mogą pomóc w ustawieniu elementów konstrukcyjnych na budowie. W przemyśle stoczniowym wykorzystuje się je do ustawiania elementów kadłuba statków w odpowiedniej pozycji do spawania.

Manipulatory spawalnicze – seria SPR

Manipulatory spawalnicze są zazwyczaj wyposażone w narzędzia i urządzenia, takie jak chwytaki, które umożliwiają im trzymanie i przenoszenie elementów. Seria SPR cieszy się największym zainteresowaniem wśród klientów - https://pozycjoneryspawalnicze.pl/seria-spr/. Wykorzystuje się je między innymi do pracy nad obiektami, które należy obrócić „do góry nogami” w celu łatwiejszego dojścia do miejsc, które powinny zostać zespawane. W dodatku w ich przypadku masa ramienia nośnego stanowi przeciwwagę dla obiektu, który jest spawany. Jest to duży atut, który docenia branża przemysłowa. 

W skład wyposażenia standardowego wchodzi:

  • Manipulator zasilany prądem trójfazowym
  • Obrotnica hydrauliczna
  • Sterowanie funkcjami na obudowie
  • Regulacja wysokości ramienia i wychyłu stołu

Obrotnik spawalniczy – seria BE

Jeśli nie potrzebujemy najbardziej zaawansowanych narzędzi, ponieważ zajmujemy się wykonywaniem prostszych prac spawalniczych, powinniśmy rozważyć zakup obrotnika spawalniczego serii B – https://pozycjoneryspawalnicze.pl/seria-be/. Nie ma on funkcji podnoszenia obiektów, natomiast główne funkcje zostały zachowane. Możemy obracać ramieniem oraz stołem, dzięki czemu spawanie stanie się wygodniejsze.

Po co korzystać z pozycjonerów spawalniczych?

Przede wszystkim są to narzędzia, które ułatwiają codzienną pracę. Dzięki nim spawaczowi jest łatwiej dostać się do trudno dostępnych miejsc, a w dodatku może on przyjąć bardziej komfortową pozycję podczas spawania, co wpływa także na bezpieczeństwo. Przekłada się to również na czas pracy. Pozycjonery spawalnicze to cenne narzędzia w wielu branżach, które zapewniają efektywniejszą pracę, większe bezpieczeństwo oraz możliwość podjęcia się bardziej wymagających zleceń. Niektóre firmy umożliwiają wzięcie udziału w darmowym pokazie tych urządzeń, z takiej możliwości również warto skorzystać.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ady, Celii, Medarda