AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nadzwyczajna przygoda Kazi

Rozrywka

Kazia mieszka nad sklepem z zabawkami, który prowadzi jej ojciec. Nie jest to jednak zwykły sklep, a kraina niekończących się przygód. Bohaterce towarzyszy pluszowy wampir i różowy słoń. Na spektakl w reżyserii Agnieszki Batóg zapraszają teatr Lufcik na Korbkę oraz Fundacja W To Mi Graj.

Podczas szalonych wędrówek, Kazia spotyka na swojej drodze nowe rzeczy i zjawiska, dziwne postaci i legendarne historie. Po drodze stara się oduczyć wampira Ząbka poznawania nowych rzeczy przez ugryzienie. Bo inaczej nie potrafi. Ząbek póki co nie rozumie, że może poznawać świat w zupełnie inny sposób.

Wszystko co dla niego nowe i inne musi ugryźć. Podobno może się tego oduczyć. Ale czy aby na pewno?

Wszystko to stanie się pretekstem do podróży widzów wraz z bohaterami i  poznawania wartościowych postaw niezbędnych w dorosłym życiu.

Teatr Lufcik na Korbkę to zespół twórców opierający swe prezentacje na wielorakich technikach scenicznych (żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, teatr cieni, muzyka na żywo, pantomima, fireshow, itd.), specjalizujący się w wydarzeniach (spektakle, warsztaty, prezentacje, itd.) dedykowanych dzieciom i dorosłym. Twórcy  przygotowywali spektakle i widowiska m.in. podczas Industriady, Nocy Muzeów czy Europejskich Dni Dziedzictwa. Lufcik na Korbkę ma na swoim koncie także liczne projekty edukacyjne i międzypokoleniowe. W swoich produkcjach często wykorzystuje elementy śląskich podań i legend, wplatając w nie motywy znane z tradycyjnych bajek i popkultury. Realizuje wiele projektów aktywizujących społeczność lokalną w trakcie prac nad projektem.

Fundacja W To Mi Graj powstała w 2019 roku i już w ciągu niespełna miesiąca zrealizowała kilka spektakli, warsztatów, gier miejskich dla dzieci i młodzieży, współpracując przy tym z domami kultury w Tychach, Katowicach, Chorzowie i Dąbrowie Górniczej. Fundacja W To Mi Graj jest organizacją pozarządową, zrzeszającą twórców i pasjonatów skupionych wokół teatru i pokrewnych środowisk artystycznych. Fundacja zajmuje się tworzeniem spektakli dla dzieci, młodzieży oraz widzów dorosłych, widowisk ulicznych, plenerowych, czy gier fabularnych, aktywizujących lokalną społeczność, utrwalającą i propagującą dziedzictwo kulturowe przez realizację nowych produkcji kulturowych podnoszących kompetencje odbiorcze oraz kulturowe. Fundacja organizuje także szereg autorskich warsztatów z pogranicza sztuki i rozwoju kompetencji społecznych.

Realizując spektakl Nadzwyczajna przygoda Kazi, Teatr i Fundacja podjęli współpracę z zespołem i wychowankami Gliwickiego Teatru Tańca  prowadzonego przez Annę Hampel i jej Fundację Artystyczna Pozytywka. Gliwicki Teatr Tańca to miejsce rozwoju talentu, pasji i poszukiwania siebie w świecie ruchu i tańca. Instruktorzy skupiają się na poznawaniu i doznawaniu. Wraz z nimi uczestnicy podróżują w głąb szeroko rozumianej sztuki tanecznej, aby jak najbardziej jej smakować.

Spektakl „Nadzwyczajna historia Kazi czyli wzajemne zrozumienie, nie tylko od święta”, wyreżyserowała Agnieszka Batóg.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Premiera spektaklu odbędzie się 21.12. 2021 o godz. 18.00 w MDK Bojków (ul. Parkowa 5). Przedpremierowo będzie go można obejrzeć 20.12.2021 w MOKiS Pyskowice (Kardynała Stefana Wyszyńskiego 27) o godz. 17.30.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Wtorek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego