AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Znalazła 10 000 zł i zaniosła je na komisariat. Coraz częściej postępujemy właściwie

Na Sygnale

Pieniądze to wielka pokusa – szczególnie te znalezione traktowane są jak niespodziewany przybytek majątku. Źródeł niewłaściwego zachowania niektórych osób należy upatrywać w porzekadle „znalezione niekradzione”. To błędne przekonanie należy zmieniać, bo za znalezioną gotówką stoi czyjeś nieszczęście i prawo karne (znalezione – przywłaszczone).

REKLAMA

W ostatnim czasie w Gliwicach dwie panie pokazały, jak należy się zachować. W piątek przed południem na IV komisariat przyszła gliwiczanka utrzymująca się z zasiłku pomostowego w kwocie oscylującej na poziomie tysiąca złotych miesięcznie. Kobieta przyniosła znaleziony plik banknotów – ponad 10 tys. zł. 59-latka swoim czynem wpisuje się w szereg nieznanych cichych bohaterów dnia powszedniego. Takie niespodziewane znalezisko bywa pokusą dla wielu, tym bardziej osoby niezamożnej. Mieszkanka Łabęd udowodniła, że są ludzie, którzy wyżej cenią sobie uczciwość i empatię wobec osoby, którą dotknęło nieszczęście. Kobieta zostawiła pieniądze w dyżurce komisariatu i nie żądając znaleźnego, wróciła do domu.

Tydzień wcześniej podobną postawę pokazała 60-letnia mieszkanka osiedla Kopernika, która w wyrzutniku bankomatu znalazła pozostawione przez nieznaną osobę 1000 zł. Wyjęła pieniądze i zaniosła do kierownika sklepu, w którym bankomat się znajdował. Powiadomiono policję, a ta zabezpieczyła znalezisko. W pierwszym opisanym przypadku szybko znaleziono tego, kto zgubił banknoty – to pracownik dużej firmy. Pieniądze nie należały do niego i pogodził się już z koniecznością spłacania powierzonej kwoty z kilku kolejnych wypłat.

źródło: KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Bernarda, Martyny, Waleriana