REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Tak Pyskowice witają nowo narodzonych mieszkańców

Powiat

Emilia, Julia i Zuzanna to najczęściej wybierane imiona w ubiegłym roku w Pyskowicach – informuje tamtejszy Urząd Stanu Cywilnego. Wśród chłopców najwięcej przyszło na świat Jakubów, Filipów i Janów. Dla wszystkich nowo narodzonych mieszkańców Pyskowic samorząd przygotował niespodziankę - pakiety powitalne.

REKLAMA

„Kochany Nowy Mieszkańcu Pyskowic! Jest nam niezwykle miło powitać Cię na świecie – i w naszym mieście. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj swoje miejsce na Ziemi" - taki słowami witany jest w gronie pyskowiczan każdy nowo narodzony maluch. Pod życzeniami dla niego i rodziców podpisali się w imieniu samorządu Jolanta Drozd, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyskowicach oraz Adam Wójcik, Burmistrz Miasta Pyskowice.

Pakiety powitalne to nowość wprowadzona wraz z rozpoczynającym się rokiem. Oprócz kartki z życzeniami i akwarelą autorstwa Grzegorza Chudego dla każdego dziecka urodzonego po 31 grudnia 2020 pyskowicki magistrat ma też kocyki z logo miasta.

Pakiety czekają w USC i są wydawane przy rejestracji urodzenia, dokonanej także online. Mogą je również odbierać rodzice zameldowani w Pyskowicach, których dziecko przyszło na świat w innym szpitalu niż w Pyskowicach. W takich przypadkach – w związku z sytuacją epidemiczną - odbiór będzie możliwy po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu w Wydziale Kultury i Promocji (tel. 32 332 60 66, 32 332 60 63). Upominek będzie czekać w Biurze Obsługi Interesanta. Urzędnicy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego zamieszkiwanie na terenie Pyskowic oraz aktu urodzenia dziecka.

W ubiegłym roku w szpitalu w Pyskowicach przyszło na świat 102 dzieci. Jak podaje USC rodzice najchętniej dla dziewczynek wybierali imiona Emilia, Julia i Zuzanna, a dla chłopców Jakub, Filip i Jan.

źródło: UM Pyskowice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Bernarda, Martyny, Waleriana