REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rozpoczęła się 14. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"

Kultura

14. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" odbywa się w internecie do dnia 20 grudnia 2020, na platformie www.mojeekino.pl. Pełny program znajduje się na stronie www.sputnikfestiwal.pl.

Festiwal składa się z następujących sekcji:

Konkurs Filmów Fabularnych

Konkurs Filmów Dokumentalnych. Rosja w dokumencie

Kalejdoskop Nowego Kina Rosyjskiego

„Krótko mówiąc”. Blok filmów krótkometrażowych

Mały Sputnik

Pokazy specjalne

„Magiczna podróż w świat Andrieja Chrżanowskiego” – 80-lecie Mistrza animacji

Konkursie Filmów Fabularnych znalazł się film Iwana I. Twierdowskiego pt. „Konferencja”, który otrzymał Nagrodę im. G. Gorina za „Najlepszy scenariusz” na tegorocznym ORFF „Kinotawr” w Soczi, „Hipnoza” Walerego Todorowskiego, reżysera musicalu „Bikiniarze”, za który otrzymał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Sputnik w 2009 roku. Wśród filmów konkursowych nie zabraknie pełnometrażowego debiutu Filippa Jurjewa „Kitoboy”, który zdobył nagrodę za reżyserię na tegorocznym ORFF „Kinotawr” w Soczi, a także został uznany najlepszym filmem programu Giornate degli Autori na MFF w Wenecji oraz dramatu Antona Kołomiejca „Wasz korepetytor” o nierównej miłości.

Tradycyjnie zaproponujemy przegląd dokumentów Konkurs Filmów Dokumentalnych – Rosja w dokumencie. Wśród nich film „Puste strony” Mariji Popricak zobrazuje nam życie ostatniej rodziny carów rosyjskich, „33 słowa o dizajnie” w reżyserii Natalii Klimczuk i Olgi Morozowej przeniesie nas w świat sztuki, a obraz „Andriej TarkowskiW świątyni kina” Andrieja A. Tarkowskiego – syna sławnego reżysera – przybliży nam sylwetkę autora „Stalkera”.

W tegorocznej sekcji, poświęconej twórczości Andrieja Chrżanowskiego pokażemy najnowszy, tegoroczny film artysty „Nos albo spisek odmieńców”, pełnometrażowy obraz pt. „Półtora pokoju”, który został zwycięzcą 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” w 2011 roku, a także wcześniejsze krótkometrażowe animacje jego autorstwa: „Półtora kota”, „Długa podróż” i „Lew z siwą brodą”. W osobnym bloku przyjrzymy się również twórczości studentów Szkoły Filmowej Kina Animacyjnego „Szar”, w której Andriej Chrżanowski obecnie wykłada.

Kalejdoskopie Nowego Kina zobaczymy m.in. film biograficzny o konstruktorze broni M. Kałasznikowie – „Kałasznikow” w reżyserii Konstantina Busłowa, a także komedię „Happy end” Jewgienija Szeliakina o mężczyźnie, który budzi się na plaży w Tajlandii, nie mając pojęcia kim jest i gdzie się znajduje.

Mały Sputnik zaprezentuje w tym roku najnowsze rosyjskie produkcje, skierowane zarówno do najmłodszych widzów, jak i młodzieży. Wśród tytułów znajdzie się m.in. film familijny „Klucz czasu” Aleksieja Tielnowa.

 

Jak oglądać filmy podczas festiwalu?

Należy założyć konto na stronie mojeekino.pl. Po założeniu konta wszystkie filmy z programu naszego festiwalu będą dostępne w zakładce Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Dostęp do konkretnych tytułów zostanie odblokowany po zakupie biletu.

MOJEeKINO to platforma utworzona przez kina studyjne, do których należy również kino AMOK. Wybierając zakup dostępu przez dane kino, jest dla niego dużym wsparciem. Wybierz #kinoAMOK.  

Ile jest czasu na obejrzenie filmu?

Od momentu dokonania zakupu, mają Państwo 48 godzin na dokończenie filmu. UWAGA! Nie dotyczy to biletów kupowanych 19 i 20 grudnia. Festiwal trwa do 20 grudnia, więc o TEGO DNIA O 23:59 WYGAŚNIE DOSTĘP DO WSZYSTKICH FILMÓW.

Ile będą kosztowały bilety i gdzie można je kupić?

Bilety pojedyncze będą kosztowały 15 zł. Zakup możliwy tylko na stronie mojeekino.pl od 12 grudnia.

Czy będą dostępne karnety?

Podczas edycji online nie przewidujemy niestety karnetów ze względu na limity nałożone przez dystrybutorów.

Czy na pokazy obowiązuje limit miejsc?

Tak. Po zakupie określonej liczby biletów przez widzów możliwość zakupu zniknie analogicznie do sytuacji na festiwalu stacjonarnym, kiedy sprzedane zostaną wszystkie miejsca na sali. Limity różnią się w zależności od filmów i dystrybutorów.

Czy filmy z programu festiwalu można oglądać poza granicami Polski?

Nie. Platforma mojeekino.pl działa tylko na terytorium naszego kraju.

W razie problemów technicznych związanych z odtwarzaniem filmów prosimy pisać pod adres: kontakt@mojeekino.pl

 

Organizator: https://sputnikfestiwal.pl/2020/main

FB wydarzenie: https://www.facebook.com/events/211711180356769/

Kino AMOK będzie także zamieszczać posty w na swoim profilu FB oraz grupie MOJeKINOAMOK: https://www.facebook.com/groups/372132610456692

źródło: Kino Amok

 

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka