AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Lob Świerczoka dał punkt

Sport

Po dobrym w pierwszej połowie meczu i słabszym w drugiej odsłonie Piast zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1. Dla gliwiczan bramkę, która pewnie będzie kandydatem do gola kolejki, zdobył Jakub Świerczok, wyrównał Samuel Mraz.

Gospodarze przystępowali do tego spotkania podbudowani serią dobrych występów zarówno w Ekstraklasie jak i Pucharze Polski i nadzieją, że poprawią swój bilans o kolejne trzy punkty. Taki sam cel mieli jednak goście, którzy też zanotowali ostatnio zwyżkę formy, udokumentowaną wygraną nad Wisłą Kraków. W zespole Piasta zabrakło Jakuba Czerwińskiego, którego absencja owiana jest mgiełką tajemnicy. Po raz kolejny nie zagrał też kontuzjowany Mikkel Kirkeskova.

Od pierwszego gwizdka sędziego bardzo aktywny był a Jakub Świerczok. Napastnik Piasta już w 8. minucie miał pierwszą okazję, by wpisać się na listę strzelców. Piłkę po jego strzale z trudem do boku odbił Dominik Hładun. Zaraz potem jednak Świerczok zobaczył, że golkiper Zagłębia wyszedł przed linię piątego metra i zdecydował się uderzyć z połowy boiska, a futbolówka ku radości gliwiczan, a rozpaczy lubinian wpadła do bramki. Gol ten Hładunowi pewnie będzie się śnił do końca piłkarskiej kariery. Na szczęście dla niego „Miedziowi” szybko wyrównali. Już w 14 minucie po składnej akcji prawą stroną, zakończonej ostrym wstrzeleniem piłki na bliższy słupek, Samuel Mraz, mimo krycia przez Piotra Malarczyka zdołał strzałem z bliska pokonać Frantiska Placha. Chwilę później Świerczok bliski był zdobycia drugiego gola. Szczęścia próbował Milewski, ale źle trafił w piłkę, ta jeszcze spadła pod nogi napastnika Piasta, który tym razem trafił w słupek. Szybko zdobyte gole nie ostudziły zapałów zawodników obu drużyn, a wręcz przeciwnie. Obie strony grały szybko, pomysłowo, ale też dobrze w defensywie, przez co kolejnych stuprocentowych sytuacji długo nie było. Widząc, że ciężko jest przedrzeć się pod bramkę Zagłębia, w 44 min Patryk Sokołowski zdecydował się uderzyć z dystansu. Bramkarz Zagłębia tym razem jednak nie dał się zaskoczyć, wybijając futbolówkę na róg.

Po przerwie już takich emocji nie było, ale oba zespoły stworzyły sobie po jednej, dobrej sytuacji na zmianę wyniku. W 58 minucie Samuel Mraz przymierzył z linii 16 metra, ale piłka przeszła nad spojeniem słupka z poprzeczką. Klarowniejszą sytuację mieli gliwiczanie. Ledwie minutę po strzale gracza Zagłębia, Konczkowski spod końcowej linii zagrał na 5 metr do Świerczoka, ale strzał napastnika Piasta jakimś cudem obronił Hładun. W zasadzie na tym skończyły się emocje w tym meczu i wynik też się już nie zmienił.

Z tego remisu niewątpliwie bardziej zadowoleni byli goście, bo jeden punkt pozwolił im utrzymać piątą lokatę, a co da gliwiczanom, okaże się dopiero po zakończeniu kolejki.

Gliwice, ul Okrzei – 06.12.2020, g. 15:00
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)