REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pyskowice przystroiły się na święta

Powiat

Najpierw były gwiazdki na ul. Traugutta, choinka przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Gen. Wł. Sikorskiego, anioły ze skrzypcami przy tężni. Potem ozdób przybywało. A teraz Pyskowice już w pełni nabrały odświętnego wyglądu. Samorząd zadbał, by, jakby na przekór sytuacji wywołanej koronawirusem, Pyskowice zaprezentowały się w tym roku w tym szczególnym czasie, wyjątkowo odświętnie.

Na ulicach nie brakuje bombek, „esów floresów", śnieżynek, gwiazd i gwiazdek. Jest jednak kilka miejsc, które nabrały szczególnej oprawy. Wrażenie powinna zrobić iluminacja rynku. Z fontanny trysnęły strugi światła, pojawiły się korony z gwiazd, a na choince girlandy lampek. Zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców, przyciągną z pewnością m.in. bombka z aniołkiem przy ul.Żwirki i Wigury, „zimowa" altanka w Parku Miejskim, a przebojem mogą okazać się przygrywające na skrzypcach anioły przy tężni.

W sumie w przestrzeni miejskiej pojawiło się około 150 różnego rodzaju, większych i mniejszych, motywów i ozdób bożonarodzeniowych. Świąteczną iluminację wykonała na zlecenie samorządu firma Odeon s.c. z Gliwic.

źródło: UM Pyskowice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka