REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bajtel w sieci - teatr, żonglerka, taniec. Nowy projekt gliwickich twórców

Rozrywka

Hulanki, swawole, teatr, żonglerka i… plecenie na paluszkach. Bogatą ofertę twórczych aktywności dla dzieci znaleźć można na stronie Bajtel w sieci. Witryna w zabawny sposób wprowadza najmłodszych w znane z kolektywu Lufcik na korbkę uniwersum teatru i tańca, w czasie, gdy za oknem świat zasnął na chwilę pogrążony w pandemicznej rzeczywistości.

REKLAMA

 

Bajtel w sieci siedzi

WITAJCIE W KRAINIE BEZRUCHU-LENIUCHU, W KTÓREJ NAJWAŻNIEJSZĄ POTRAWĄ SĄ FLAKI Z OLEJEM – tak wita nas strona Bajtel w sieci. Nieco przewrotnie, bo nic, co zostało na niej zamieszczone nie ciągnie się w nieskończoność, a wręcz kończy za szybko, jak każda dobra zabawa.

Warsztaty skierowane są głównie do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Mogą one, wraz z opiekunami, wziąć udział w wesołej wędrówce po magicznej krainie jednocześnie realizując cykl różnych zajęć w formie zabawy.

Znajdziemy tam zatem przepis na baśń, tak prostą, jak przepis na jajecznicę; Gibką Panienkę, która wprawi dzieci w ruch, Pleplepleciugę ze zręcznym paluszkami oplecionymi włóczką, jak siecią; Pedro Pedroliniego i jego zajęcia z żonglerki, Smutnego Skrzypka wygrywającego melodie na domowych sprzętach, wprost z Hawajów przybyłą Wróżkę Hulę, Królową Dramy i wiele innych.

Bogaty i wesoły program Bajtla w sieci wykorzystać można podczas zabawy rodziców z dziećmi, a gdy to już stanie się bezpieczne – również w trakcie dziecięcych imprez. Warto również zauważyć, że przedsięwzięcie jest formą wsparcia dla twórców działających w obszarze kultury ,pozwalającą na ciągłość działalności, oraz pomaga w tworzeniu społeczności i utrzymywaniu relacji w internecie.  

Projekt sfinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Witrynę znaleźć można pod adresem: bajtelwsieci.pl oraz na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/lufciknakorbke

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Bernarda, Martyny, Waleriana