REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Szukasz magii Świąt? Spotkaj się online w Wigilię z dziećmi z sierocińca w Ugandzie

Rozrywka

Szał przedświątecznych zakupów, zapach korzennego grzańca na miejskim jarmarku, spotkanie w dużym rodzinnym gronie, Pasterka i pomoc potrzebującym – wszystko to, w wielkim uproszczeniu, składa się na magię Bożego Narodzenia. Tegoroczne święta – nie ma co do tego wątpliwości – znacznie różnić się jednak będą od tego, do czego przyzwyczaiły nas minione lata. Jak w tym niewesołym czasie odnaleźć tego magicznego ducha? Jak sprawić, by poczuły go nasze dzieci, zmęczone przymusową izolacją? Nam do głowy przyszedł pewien pomysł i chcielibyśmy się nim z Wami podzielić.

REKLAMA

Annę Horą-Lis znamy od dawna i niejedną akcję razem przeprowadziliśmy. Ania jest gliwickim pedagogiem, a obecnie całe swoje serce oddała autorskiemu edukacyjno-humanitarnemu projektowi, który za pomocą Internetu łączy dzieci ze szkół i sierocińców z Azji i Afryki, z dziećmi z europejskich (w tym polskich) szkół. Na co dzień młodzi ludzie z tak różnych kulturowo stron świata łączą się na lekcjach angielskiego. Tym razem chcielibyśmy znaleźć chętnych do połączenia się z nimi w Święta.


Spotkanie online nie musi być długie, choć może być żywiołowe. Miło będzie złożyć sobie wzajemnie życzenia, być może zaśpiewać kolędę. Jeden z opiekunów, w rozmowie z nami nie ukrywa, że dzieci z jego sierocińca uwielbiają tańczyć i z pewnością będą nalegać, by pokazać im, jak to się robi u nas. Mimo okrutnego świata, w jakim przyszło im żyć, są anielsko uśmiechnięte i rozbrykane, co najmniej tak jak nasze, gliwickie maluchy.

Jak to w Święta bywa, dzieciom, z którymi się połączymy, wcześniej – za pośrednictwem organizacji Face to Face with the World – przekazać możemy prezenty. Jeśli zdążymy, dzieci pochwalą się nimi w rozmowie online, co zapewne niejednemu z nas wyciśnie łezkę z oka. Trudno w to uwierzyć, ale dla wielu z nich będą to PIERWSZE ŚWIĘTA W ŻYCIU!

Prezenty nie muszą kosztować wiele – przesłanie już 50 zł pozwoli kupić świąteczną rybę dla kilkunastu maluchów. Być może dostaną za tę kwotę piłki bądź inne zabawki. Na to, co zostanie zakupione, również możemy mieć wpływ, choć warto zapytać o najpilniejsze potrzeby.

Aby spotkać się z dziećmi z Afryki na Święta, należy skontaktować się z Anną Horą-Lis, która przekieruje nas do koordynatora bądź opiekuna z konkretnego sierocińca. Warto się pospieszyć – ilość rodzin, które będą miały okazję porozmawiać z dziećmi, jest z oczywistych przyczyn organizacyjnych ograniczona.

Kontakt:

+48 506 987 053

@ annahoralis@interia.pl

Więcej informacji o pomyśle uzyskać możecie również pisząc na adres bardzomedialny@gmail.com, lub łącząc się z naszym portalem za pomocą facebooka.

O organizacji, która umożliwi kontakt z dziećmi z Afryki, przeczytać możecie tu:

www.ftf.org.pl

https://www.facebook.com/horalisanna

https://www.facebook.com/Good-morning-Earth-106423891294140/

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Bernarda, Martyny, Waleriana