AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Plan wykonany, Smoki pokonane!

Sport

Ósme już zwycięstwo w tym sezonie odniosła futsalowa drużyna Piasta. W zaległym meczu z 8. kolejki gliwiczanie pokonali na wyjeździe Red Dragon Pniewy 3:1. Bramki dla gości strzelali: Gustavo, Mrowiec i Szadurski.

Do Pniew nie pojechał Rodrigo Dasaiev, który pauzował w tym meczu za żółte kartki. W tej sytuacji Orlando Duarte musiał dokonać głębokich zmian w czwórkach. Do jednej trafił Gustavo, a do drugiej Ixemad. Na początku gospodarze rzucili się na gości pewnie chcąc ich tym zaskoczyć i nawet udało im się oddać dwa strzały. Gliwiczanie jednak szybko odpowiedzieli uderzeniami Gustavo i Mrowca, pewnie jednak interweniował Błaszczyk. Potem optyczną przewagę wypracowali sobie pniewianie, ale stuprocentową sytuację mieli gliwiczanie. W 7. minucie Franz idealnie zagrał do Bugańskiego, ten jednak minął się z piłką. „Bugi” za chwilę zobaczył żółtą kartkę, a potem stracił piłkę na rzecz Kosteckiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Widuchem, nie zdołał jednak pokonać golkipera Piasta. Zaraz potem Skrzypek stanął oko w oko z Widuchem, ale po raz drugi świetnie interweniował bramkarz przyjezdnych. Orlando Duarte widząc, że gol dla Smoków wisi w powietrzu, poprosił o czas. Decyzja okazała się trafiona, bo po wznowieniu gry goście przejęli inicjatywę i coraz groźniej atakowali. W efekcie w 15 minucie to Łukasz Frajtag zarządził przerwę techniczną. Zaraz po wznowieniu gry Hoły w przeciągu kilkunastu sekund dwukrotnie strzelał na bramkę Piasta, ale niecelnie. W 18 minucie rzut rożny wykonywał Szadurski, który dograł doMrowca, a ten uderzył,  piłka jeszcze trafiła pod nogi Gustavo, który  skierował ją do bramki.. Zaraz potem Kostecki sprawdził po raz kolejny Widucha, ten jednak i tym razem skutecznie interweniował. W 19 minucie Mrowiec wyprowadził kontratak, wyłożył piłkę Soleckiemu, który miał czas i miejsce by precyzyjnie uderzyć, ale posłał piłkę obok słupka. Na 50 sekund przed zakończeniem pierwszej połowy Solecki jeszcze faulował Kosteckiego za co zobaczył żółtą kartkę, a że było to piąte przewinienie, goście musieli już dograć tę odsłonę bez faulu. Udało się i na przerwę schodzili prowadząc 1:0.

Gospodarze wyszli na drugą połowę ze słusznym założeniem, że nie mają nic do stracenia i trzeba rzucić wszystko na jedną szalę. Szybko jednak mogli zostać skarceni, bo celnie strzelał Mrowiec, ale Błaszczyk zdołał odbić piłkę, Szadurski nie trafił już w bramkę. Pniewianie jednak nie odpuścili i cały czas próbowali doprowadzić do remisu. Bliski szczęścia był Roj, który trafił w poprzeczkę. Przewaga Smoków rosła z każdą minutą, a gliwiczanie grali tak, jakby chcieli obronić te jednobramkowe prowadzenie. Dopiero w 27 minucie Szyszko odałł celny strzał, obroniony jednak rpzez Bałszczyka. Chwilę później Ixemad zagrał z rogu do Szyszki, ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie trafił w bramkę. Za chwilę Mrowiec uderzył z półobrotu – znów jednak udanie interweniował Błaszczyk. W 33 minucie Piast wykonywał rzut rożny, ale gliwiczanie stracili piłkę i nie zdążyli wrócić, co bezlitośnie wykorzystał Kostecki, zdobywając wyrównującego gola. Za chwilę Hoły oddał kolejny strzał, ale Widuch odbił piłkę. Wydawało się, że gospodarze dopną swego, ale w 35 minucie Ixemad wybijał piłkę z autu. Gustavo zgrał ją w pole karne, tam był Mrowiec, który umieścił futsalówkę w bramce. Zaraz potem trener Red Dragons zdecydował się na grę z wycofanym bramkarzem, ale nie przyniosło to większego zagrożenia. Na 3 sekundy przed końcem spotkania Widuch wybił piłkę a ż w pole karne, tam był już Szadurski, który głową skierował piłkę do bramki, ustalając końcowy wynik.

Pniewy – 18.11.2020, g. 20:00
Red Dragon Pniewy – Piast Gliwice 1:3 (0:1)