REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dziekan Anna Timofiejczuk: Popieram strajk i namawiam do powstrzymania się od pracy w dniu 28.10.

Nauka

Pełen emocji wpis, którego autorką jest Anna Timofiejczuk, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej opublikowany został dziś na Facebooku. "Jestem z pokolenia, które pamięta jeszcze czasy minionego systemu. Pokolenia, które było prześladowane za poglądy. Te same poglądy, jakie teraz narzuca się siłą bez, nawet cienia, woli dialogu. Na znak protestu przeciw obecnej sytuacji, a przede wszystkim braku jakiejkolwiek woli dialogu ze strony Osób, od których moglibyśmy tego oczekiwać, jako przedstawiciel „niemej części Społeczeństwa”, dołączam się do Strajku Kobiet w dniu 28.10.2020 i namawiam Państwa do jego poparcia" - pisze Pani Dziekan.

REKLAMA

A oto pełna treść apelu:

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

Popieram Strajk Kobiet, biorę w nim udział i namawiam Państwa do wsparcia tego działania i powstrzymania się od świadczenia pracy w dniu 28.10.2020.

Szczególnie Ci z Państwa, którzy znają mnie od lat, wiedzą jakie mam poglądy. Wielokrotnie z Państwem dyskutowałam, a nawet upominałam, kiedy pojawiały się ze strony Pracowników Uczelni komentarze o podłożu politycznym. Jestem całkowitą przeciwniczką upolityczniania nauki i Uczelni oraz łączenia tych dwóch działalności. Jestem także przeciwna agresji, chamstwu i braku woli dialogu.

Obecna sytuacja i atmosfera w naszym Kraju daleka jest od tej, jaka powinna panować w sytuacji bardzo szybko rozwijającej się pandemii. Daleka jest od tej, jaką powinny nam zapewnić Osoby, które podjęły się odpowiedzialności za nasz Naród.

Jestem z pokolenia, które pamięta jeszcze czasy minionego systemu. Pokolenia, które było prześladowane za poglądy. Te same poglądy, jakie teraz narzuca się siłą bez, nawet cienia, woli dialogu.

Na znak protestu przeciw obecnej sytuacji, a przede wszystkim braku jakiejkolwiek woli dialogu ze strony Osób, od których moglibyśmy tego oczekiwać, jako przedstawiciel „niemej części Społeczeństwa”, dołączam się do Strajku Kobiet w dniu 28.10.2020 i namawiam Państwa do jego poparcia.

Drodzy Studenci, wiem, że to wszystko dobrze rozumiecie i nie trzeba Wam nic więcej tłumaczyć.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Ania
Brawo, Aniu!
Zuza
Wstyd i hipokryzja. Dziekan wydziału namawia do powstrzymania się od pracy, prezentując swoje przekonania polityczne i wciągając w to cały wydział. Ponad to niezależnie od słuszności prezentowanych poglądów popiera strajk, czyli również dewastacje mienia, bezczeszczenie kościołów, nihilizm i podsyca ruchy rewolucyjne. Spadający na łeb na szyję poziom Polskiego Szkolnictwa Wyższego jest problemem od lat. Może między innymi dlatego, że wysokie urzędy piastują ludzie sympatyzujący z właściwą sobie opcją polityczna lub po prostu urządzający sobie wolne przy każdej okazji. Już nie strajki głodowe lub inne wymagające wyrzeczeń, teraz po prostu p**ole nie robię. I to w dobie kryzysu gospodarczego i mrożenia wszelkiej maści działalności przez pandiemię covid... Mam nadzieje, że Pani za takie nieodpowiednie zachowanie poniesie konsekwencje... Pani lub Pani sztab marketingowy
Ola
Brawo! Jak dobrze to czytac☺nic wiecej nie trzeba tlumaczyc.
Ell
Panie Zuza, Mama pana (celowo małą literą) nie byłaby z pana dumna. Czas dojrzeć i spróbować myśleć. Najlepiej samodzielnie. Żywię nadzieję, że jeszcze przyjdzie do pana Jezus.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Antoniny, Izydory, Jana