REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Miasto przedstawiło propozycje zagospodarowania zbiornika na Wilczych Dołach (wizualizacje)

Miasto

W rozmowach w sprawie Wilczych Dołów pomiędzy stroną społeczną a Miastem nadal nie doszło do porozumienia. Kolejnym pomysłem na przekonanie mieszkańców walczących o zmianę projektu w sposób zachowujący obecne walory przyrodnicze tego terenu, jest prezentacja dwóch koncepcji zagospodarowania zbiornika i oddanie ich pod konsultacje społeczne. Autor koncepcji, Pracownia 44STO proponuje dwie wersje - przyrodniczą i rekreacyjną. Konsultacje (dotyczące jedynie wyboru pomiędzy proponowanymi wariantami) rozpoczną się od czwartku, 15 października i potrwają do końca miesiąca.

Konsultacje będą prowadzone za pośrednictwem ankiety internetowej dostępnej na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gliwicach pod adresem: konsultacje.gliwice.eu. Wypełnienie ankiety odbywa się poprzez formularz internetowy, w którym należy udzielić odpowiedzi na pytanie:

Który z przedstawionych wariantów zagospodarowania zbiornika retencyjnego na potoku Wójtowianka Pani/Pan wybiera?

poprzez zaznaczenie jednej z dwóch odpowiedzi: a. Wariant 1 - przyrodniczy, b. Wariant 2 – rekreacyjny.

Nie ma możliwości wyrażenia sprzeciwu wobec inwestycji w proponowanym kształcie.

Wariant przyrodniczy

Jak informuje Urząd Miasta, w tym wariancie przewidywane jest zagospodarowanie terenu zbiornika przy założeniu utworzenia obszaru o jak największej wartości przyrodniczej. Planowane jest wykonanie nasadzeń różnicowanych ze względu na usytuowanie i warunki siedliskowe gatunków roślinności – w tym jak największej liczby drzew. Wariant ten zakłada, że przeważająca część terenu pełnić będzie funkcję przyrodniczą bez elementów rekreacyjnych.

Pełen opis koncepcji znaleźć można na stronie: https://gliwice.eu/node/43100

Wariant rekreacyjny

Głównym założeniem tego wariantu jest udostępnienie do użytku jak największej części terenu poprzez stworzenie atrakcyjnej i urozmaiconej przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców. Zaplanowano rozbudowaną ofertę rekreacyjną – miejsca wypoczynku, place zabaw, siłownie, instalację „land art”, z zastosowaniem materiałów takich jak drewno, kamienie, wiklina, aby zachować naturalny charakter terenu. Planuje się również stworzenie dwóch miniparków.

Pełny opis tego wariantu znaleźć można na stronie: https://gliwice.eu/node/43101

źródło: gliwice.eu/Pracownia 44STO

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA