REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gigantyczne obiekty z klocków Lego w Europie Centralnej

Rozrywka

Europa Centralna już po raz trzeci gościć będzie Międzynarodową Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Inwazja Gigantów powróci do centrum handlowego 12 września, ale z zupełnie nowymi, nieprezentowanymi do tej pory na Śląsku makietami i dodatkową atrakcją dla miłośników selfie.

Liczący prawie siedem metrów samochód inspirowany pojazdem Batmana wykonany z 900 tys. klocków, mający ponad 5 metrów długości, składający się z ponad 500 tys. elementów i wiernie odwzorowany Plac św. Piotra w Watykanie czy największy na świecie model katedry Notre Dame – to tylko jedne z wielu imponujących konstrukcji składających się na wystawę, która zajmie w Europie Centralnej blisko 2000 m². Na odwiedzających czekać będzie także Aleja Gwiazd Muzyki i Sportu z Anną i Robertem Lewandowskimi, Tomaszem Gollobem, Elvisem Presleyem czy Freddiem Mercurym. Oczywiście stworzonych z LEGO!

 „Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek, czyli >>gigantów<< w swojej dziedzinie” – informuje Rafał Szymański, organizator wystawy.

Fanów gier komputerowych z pewnością zachwycą makiety inspirowane grami Minecraft i Fortnite, a zwolennicy planszówek nie przejdą obojętnie obok klasyki – Monopoly, w całości wykonanej z klocków. Nie zabraknie też fascynujących modeli ukazujących budowę narządów zmysłu człowieka. Można będzie zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodszych ucieszy zapewne specjalna strefa zabawy zajmująca ponad 300 m² z wielkim miastem wprost z Lego City oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

„Ze względu na popularność goszczących u nas wystaw budowli z klocków LEGO, postanowiliśmy ponownie udostępnić przestrzeń w Europie Centralnej na królestwo klocków. Cieszy nas, że to właśnie nasi klienci będą mieli okazję zobaczyć tę premierową ekspozycję, która imponuje rozmachem i skalą. Jestem przekonana, że wielkie konstrukcje zrobią na odwiedzających wielkie wrażenie” – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej.

Wystawie budowli z klocków LEGO towarzyszyć też będzie 3D Trick Gallery – największa w Polsce kolekcja trójwymiarowych obrazów. Kilkadziesiąt interaktywnych plansz, dedykowane oświetlenie, standy i mnóstwo detali pozwolą stworzyć odwiedzającym unikalne i wyjątkowe selfie.

Obie wystawy będą czynne siedem dni w tygodniu od 10:00 do 19:30 do 14 lutego 2021 roku. Dla grup zorganizowanych oraz szkół zostały przygotowane atrakcyjne pakiety biletów.

więcej na: www.wystawaklockow.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała

REKLAMA