REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

KWARANSTANY Gabi Gruszki w Stacji Artystycznej Rynek

Kultura

Dziś wernisaż pierwsza po wakacyjnej przerwie wystawy w Stacji Artystycznej Rynek i od razu temat ważny i na czasie. KWARANSTANY to próba oswojenia się z nową rzeczywistością. Odpowiedź na nagłą, przymusową izolację, której doznaliśmy wszyscy.

Wirus zainfekował spontaniczne życie, ruch, podróże, spotkania. Zabrał swobodę i niezależność. Zamknął w czterech ścianach, gdzie dotychczasowa rutyna zaczęła pękać. Sprawił, że w ostatnich miesiącach przechodziliśmy różne stany, różne emocje.

Postawa Fotografki ewoluowała:
„Fotografia stała się dla mnie narzędziem do poradzenia sobie z kryzysem. To ona organizowała mi dzień. Pomagała mi dostrzegać to, czego do tej pory nie zauważałam w pędzie codzienności. Cotygodniowe wyprawyna zakupy były chwilą wytchnienia i testem spostrzegawczości. Poszukiwaniem detali i zmian w przyrodzie. Spotkania przybrały inny charakter, a kreacja stała się próbą stworzenia czegoś złudnie stabilnego w odniesieniu do niepewnej przyszłości.
W życiu nie patrzyłam tak pod względem fotograficznym i konceptowym na otaczającą mnie przestrzeń jak przez ten czas kwarantanny. To działało trochę jak terapia i nadawało sens kolejnym dniom.  Światło mną kierowało.”

Gabi Gruszka:
Gliwiczanka. Zamiłowanie do fotografii zaczęło się od zdjęcia mrówki, które zrobiła  w podstawówce, jednak dopiero na studiach pasja fotograficzna zaczęła wychodzić na pierwszy plan. Potrzeba uwieczniania momentów jest u niej ściśle zespolona z koniecznością poznawania, odkrywania, bycia w ciągłym ruchu i w podróży. Nie specjalizuj się w konkretnym typie fotografii. Wschody słońca z najwyższego szczytu Portugalii, reportaże z zatłoczonych suk Maroka, ogromne przestrzenie Ameryki, projekty taneczne, portrety, wprowadzenie człowieka w architekturę miejskiej dżungli, koncepty… -  to tylko fragment jej świata.                                                                 

Lubi nowe wyzwania, niedopowiedzenia.
Lubi zaskakiwać kadrami.                                                 

A w tym wszystkim prowadzą ją światło, linie, barwy i rama.
Wystawę można odwiedzać w godzinach pracy Stacji Artystycznej Rynek do 25.09.2020.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Gliwice.
Obowiązują ograniczenia z powodu pandemii, szczegóły:
https://www.facebook.com/events/298334911598841/

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA