AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nie bądź plastik! Słoma i dekiel są już passe - nowa akcja w Forum

Miasto

FORUM jak zawsze na czasie! Centrum przystąpiło do projektu edukacyjnego „Nie bądź plastik”, którego celem jest ograniczenie zużycia plastikowych akcesoriów jednorazowego użytku, zwłaszcza w punktach gastronomicznych. Akcja ma swoich antybohaterów. Są nimi tytułowi Słoma i Dekiel.

Akcja "Nie bądź plastik!" narodziła się w środowisku osób reprezentujących firmy zarządzające centrami handlowymi oraz ich właścicieli i obecnie bierze w niej udział 50 obiektów w całej Polsce. Zadanie, jakie wzięli na siebie pomysłodawcy akcji polega m.in. na edukowaniu klientów na temat szkodliwości plastiku dla środowiska. Wsparcia temu przedsięwzięciu udzielił polski oddział WWF, który pomógł w opracowaniu listy dobrych praktyk.

Wiele z tych rad odnosi się do zachowań w strefach gastronomicznych, w których bezrefleksyjnie zużywamy bardzo dużo jednorazowych opakowań i akcesoriów. Często zupełnie niepotrzebnie. Wdrażając kampanię zamierzamy przekonać klientów do zmiany tych nawyków – tłumaczy Patrycja Duczmal, dyrektor CH FORUM Gliwice z ramienia MVGM.

Jak informuje rzecznik prasowy FORUM, Marek Thorz - zmiany te są coraz bardziej realne, gdyż sklepy działające w CH FORUM już teraz stosują wiele rozwiązań, dążąc do eliminacji plastiku z obiegu. Na przykład stopniowo rezygnują z plastikowych opakowań i akcesoriów, zastępując je biodegradowalnymi odpowiednikami. Hipermarket Carrefour umożliwia też zakupy do pojemników własnych, przynoszonych przez klientów.

W jaki sposób akcja prowadzona jest w FORUM? Zarządca Centrum  zebrał d wszystkich najemców informacje o tego rodzaju dobrych praktykach i prezentuje je na plakatach oraz w innych materiałach kampanijnych. Kampanią zachęca  także do ekologicznego „noszenia się”, tj.: zabierania na zakupy toreb materiałowych, przekazywania zużytych ubrań osobom potrzebującym czy kupowania kosmetyków w wielorazowych opakowaniach.

Z roku na rok problem plastiku jest coraz poważniejszy. Każdego dnia tony tego surowca lądują w morzach, lasach i na przepełnionych wysypiskach. O skali zjawiska i jego konsekwencjach dla środowiska organizatorzy kampanii informują na dedykowanej jej stronie: dontbeplastic.com.

Koncepcję kreatywną i materiały graficzne do kampanii przygotowała Firma Reklamowa Kuc, w ramach swojej polityki biznesu społecznie odpowiedzialnego. Kampania ma charakter otwarty, a zainteresowane firmy mogą uzyskać nieodpłatnie dostęp do jej materiałów.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała

REKLAMA