AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policja rozbiła kolejny punkt hazardowy

Na Sygnale

Dwa nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczyli 10 sierpnia 2020 roku w wyniku wspólnych działań funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą gliwickiej komendy oraz funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego w Bielsku - Białej.

Gliwiccy śledczy w toku wykonywanych czynności służbowych otrzymali informację o działającym w Knurowie nielegalnym punkcie, w którym prowadzone były gry na automatach. Dochodowe przedsiewzięcie realizowane było wbrew przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych. We wnętrzu lokalu funkcjonariusze ujawnili dwa nielegalne automaty do gier hazardowych, gotówkę w wysokości 340 złotych, stanowiącą wynagrodzenie dla osoby zatrudnionej w lokalu. Lokal, w którym funkcjonował nielegalny hazard, chroniony był przez rozmieszczony przy wejściu monitoring oraz selekcję wchodzących klientów którą zajmował się opiekun lokalu.
Zajęte przez stróżów prawa automaty do gier,  przekazane zostały bezpośrednio funkcjonariuszom Urzędu Celno Skarbowego celem przeprowadzenia w przedmiotowej sprawie postępowania karnego skarbowego w kierunku przestępstwa określonego w art. 107 Kodeksu karnego skarbowego.
 Oprócz sankcji karnych, osoby urządzające nielegalne gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się również z karą pieniężną w wysokości 100.000 złotych od każdego ujawnionego i zatrzymanego automatu.

Automaty, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, mogą ulec przepadkowi.


Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych bez koncesji, zagrożone jest karą grzywny bądź pozbawienia wolności do 3 lat. A w szczególnych wypadkach obu tym karą.

źródło: Policja Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA