REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W sąsiedztwie tężni staną nowe leżaki i ławki

Miasto

Przy ścieżce pomiędzy ul. Chorzowską a tężnią solankową staną wkrótce nowe ławki. MZUK finalizuje również zakup 6 kolejnych leżaków, które uzupełnią małą architekturę w sąsiedztwie gliwickiej tężni.

Taką odpowiedź na zapytanie o rozbudowę w tym miejscu małej architektury uzyskała od MZUK-u Agnieszka Filipkowska. Gliwicka radna proponowała również, aby MZUK zainstalował zadaszenie w postaci żagla, które dostarczyłoby cień - ten postulat jednak został odrzucony. Zdaniem urzędników, tego typu rozwiązania nie są bezpieczne - grożą uszkodzeniem ciała.

Tężnia solankowa w Lesie Komunalnym przy ul. Chorzowskiej stała się nową gwiazdą wśród gliwickich obiektów rekreacyjnych. W jej sąsiedztwie znajdują się wygodne leżaki i ławki. Wart uwagi urzędników jest jednak parking, a właściwie klepisko powstałe po dawnym Zameczku Leśnym i niszczejąca obok fontanna z piękną rzeźbą w centrum.

Sama tężnia - jeśli nie istnieją przeciwskazania medyczne - wspomaga leczenie chorób układu oddechowego, wzmacniasystem odpornościowy a także wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii.

fot. FOTO podróże BPE

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA