REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Koncert na dachu Areny Gliwice! – śledź na żywo Arenę Online

Kultura

Sport, koncerty, przedstawienia dla dzieci, zajęcia dla aktywnych, pokazy tańca a nawet sztuki barmańskiej. To wszystko oferuje Arena Online. Już dzisiaj o godz. 19 usłyszeć będzie można koncert zespołu Caville, elektronicznego odkrycia ostatnich miesięcy, a za tydzień koncert na… dachu Areny Gliwice.

O tym, że sposób zarządzania Areną Gliwice udowadnia, iż może być to jedna z najlepszych przestrzeni w kraju do organizacji dużych wydarzeń mógł przekonać się każdy, kto zagościł tutaj na koncertach czy imprezach sportowych. W sytuacji, w której z powodu ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, imprezy masowe zostały zawieszone, gliwicki obiekt rozszerzył swoją ofertę o imprezy transmitowane w internecie. Całość jest udostępniana pod szyldem Arena Online na kanale YouTube i profilu facebookowym obiektu.

Rozwijana ramówka

- Na potrzeby akcji zaaranżowana została przestrzeń jednej z naszych reprezentacyjnych sal. W holu C Areny stanęła scena, oświetlenie oraz osprzęt do transmisji internetowych. Chodzi o to, by widz poczuł emocje prosto z wnętrza naszego gliwickiego obiektu – mówi Łukasz Buszman, manager ds. promocji Areny Gliwice

Do współpracy w tworzeniu oferty programowej zaproszono szereg instytucji kulturalnych, partnerów społecznych czy klubów sportowych. Za nami już treningi z zawodnikami koszykarskiego pierwszoligowca GTK Gliwice, zajęcia jogi i spotkanie z teatrem dla dzieci Lufcik na korbkę. A w piątek, 24 kwietnia, zaplanowano pierwszy koncert. O godzinie 19 zagra zespół Caville, jedno z muzycznych odkryć ostatnich miesięcy, o których eksperci mówią, że „łączą mrok elektroniki z tanecznymi brzmieniami”. Będzie ciekawie i coraz intensywniej. Ramówka Areny Online cały czas się będzie rozwijać, a liczba pozycji w programie będzie wzrastać.

- Zależy nam na tym, by każdy z dni, w których odbywać będą się transmisje zyskiwał swój tematyczny szyld. Pojawi się tematyka lifestylowa, zajęcia sportowe, przedstawienia dla dzieci, a także pokazy barmańskie czy szkół tańca. No i oczywiście koncerty – dodaje Buszman.

W tym momenty także mocno oryginalne takie, jak… koncert na żywo z  dachu obiektu. W tej niecodziennej scenerii, 1 maja, przy promieniach zachodzącego słońca (jeśli pogoda pozwoli) wystąpi dj Trelique z towarzyszeniem saksofonu.

Urodziny w sieci

Akcja Arena Online to nie tylko nowatorska formuła działalności obiektu, ale też przymiarka do rocznicowej imprezy, która odbędzie się w połowie maja w świecie online. Zbliżają się bowiem drugie urodziny Areny Gliwice. Pierwotny przygotowywany plan zakładał wydarzenie z udziałem publiczności. Zespół Areny postanowił, że pomimo specyficznych okoliczności, trzeba się spotkać choć w inny sposób. Ci wszyscy, którzy już się tutaj pojawili, a także Ci, którzy jeszcze nie gościli w arenie, będą mogli wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu dziejącym się na żywo w przestrzeniach wielofunkcyjnego obiektu. Impreza transmitowana w sieci potrwa cały dzień, a jej szczegóły przedstawione zostaną po długim weekendzie majowym.

Więcej o akcji Arena Online na stronie www.arenagliwice.com oraz w mediach społecznościowych Areny Gliwice. Najbliższy tydzień z Areną Online:

Poniedziałek, 27.04.2020 – g. 18.00 Drinki dla każdego GentsEvents (lifestyle) - tu poznasz techniki przygotowania smacznych napojów. Umiejętność przyda się szczególnie kiedy będziemy organizowali znowu organizowali spotkania z przyjaciółmi i znajomymi.

Wtorek, 28.04.2020 – g. 17.00 Piast Gliwice Futsal (sport) - w zdrowym ciele zdrowy duch, kolejna porcja ruchu z partnerami sportowymi.

Środa, 29.04.2020 – g. 17.00 Taniec bez barier (działania dla aktywnych) - zajęcia tańca terapeutycznego dla osób poruszających się na wózkach w każdym wieku; tematyka zajęć będzie dotyczyła innego tańca z grupy standardowych lub latynoamerykańskich.

Czwartek 30.04.2020

11.00 Izabela Witwicka – nauka śpiewu (dla dzieci) - Ci, którzy posiadają już wiedzę o śpiewaniu, zyskają pakiet dodatkowych wskazówek, Ci natomiast, którzy chcą rozpocząć przygodę jako wokalista, zdobędą informacje które pomogą osiągnąć upragniony cel.

12.00 Bajki z Lufcikiem na korbkę (dla dzieci) – kolejna porcja rozrywki dla najmłodszych w formule bajkowych opowieści.

Piątek, 01.05.2020 – g. 19.00 - Koncert Trelique – dach Areny Gliwice – niecodzienny występ w niecodziennym miejscu, a muzycznie w klimacie takich artystów jak Alicia Keys.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA