AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policjanci rozdawali rózgi i prezenty

Na Sygnale

Gliwiccy policjanci wraz z kapelanem policji diecezji gliwickiej przeprowadzili dziś nietypową akcję. Kierowców pouczano za wykroczenia, zaś karą były... symboliczne rózgi. Kilkunastu prowadzącym pojazdy się upiekło. Niektórych kontrolowano rutynowo i gdy okazywało się, że są wzorowymi kierowcami, otrzymywali drobne upominki – breloczki, odblaski lub inne gadżety profilaktyczne. Policjanci przestrzegali, że kolejne spotkania niekoniecznie będą kończyć się tak sympatycznie.

REKLAMA

- Mimo że tego typu akcje w mikołajki już prowadziliśmy, kontrolowani byli zaskoczeni nietypową inicjatywą. W działaniach profilaktycznych brali udział policjanci z drogówki i prewencji, a towarzyszył im ks. Joachim Gondro oraz policyjna maskotka, pies Sznupek - wyjaśniają policjanci.
Wszystkie dzisiejsze spotkania, jak przystało na okres przedświąteczny, kończyły się życzeniami braku kłopotów na drodze oraz bezpiecznych powrotów do domu. Ci, którzy nie dopuścili się żadnego wykroczenia, otrzymywali wspomniane gadżety, wśród których były lusterka z „10 przykazaniami dobrego kierowcy” i odblaskowe opaski. Przy okazji proszono o dystrybucję odblasków wśród rodziny czy znajomych, ale przede wszystkim o używanie ich w czasie wieczornych spacerów.
Policyjny kapelan, w towarzystwie Sznupka, wręczał także upominki, odblaskowe breloczki, pieszym.
Policjanci kontrolowali dziś między innymi tzw. woonerf przy ul. Siemińskiego. Tu, niestety, nie obyło się bez mandatów.

Źródło: KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Arnolda, Edgara, Elżbiety

REKLAMA