REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak wiele atrakcji można zmieścić w 8 dniach ferii? W Fabryce Naukowców - naprawdę sporo!

Nauka

Ferie zimowe to czas odpoczynku po pierwszym semestrze nauki, czas zabawy i świetna okazja do poznawania nowych miejsc, zdobywania nowych doświadczeń i zawierania przyjaźni. W Fabryce Naukowców wiedzą, że dzieci szybko się nudzą dlatego potrzebują z jednej strony bardzo atrakcyjnych zajęć, dopasowanych do ich zainteresowań, a z drugiej sporo różnego rodzaju aktywności, nie tylko naukowych, ale także sportowych. - Przygotowaliśmy zimowiska, których formuła łączy wszystkie te elementy. O jej skuteczności świadczy duża liczba dzieci, która ponownie z nami wyjeżdża, co jest dla nas ogromną satysfakcją. Jest to dla nas także bodziec do ciągłego poszerzania i modyfikowania oferty. Dlatego też w tym roku mamy kilka nowości! - zapowiada Katarzyna Janus, właścicielka Fabryki Naukowców.

REKLAMA

Zimowisko Młodych Naukowców w Prudniku!

Na swoje sztandarowe Zimowisko Młodych Naukowców Fabryka wybrała w tym roku Prudnik - piękną, historyczną miejscowość leżącą w województwie opolskim, u podnóża Gór Opawskich, na terenie Parku Krajobrazowego. Prudnik jest niezwykle atrakcyjny turystycznie, samo miasto urzeka zabytkowym układem urbanistycznym i ciekawymi budowlami z różnych epok.

Zimowisko Młodych Naukowców to połączenie białego szaleństwa ze świetną zabawą i nauką! Uczestnicy pod okiem instruktorów biorą udział w przeróżnych warsztatach (m.in. robotyka Lego, programowanie gier, eksperymenty chemiczne).

W programie poza licznymi warsztatami naukowymi i codziennym szaleństwem na śniegu znajdują się także: autokarowa wycieczka do Kopalni Złota w Złotym Stoku (zwiedzanie kopalni, sztolnia Gertruda, chodnik śmierci, podziemny wodospad w Sztolni Czarnej, przejazd podziemnym pomarańczowym tramwajem, warsztaty, wystawa minerałów, zwiedzanie średniowiecznej osady górniczej), wycieczka do Pokrzywnej i wejście na Biskupią Kopę, zwiedzanie Prudnika, a nawet warsztaty tkackie!

Dzięki bogatej ofercie każdy znajdzie tu coś dla siebie i połączy aktywność na świeżym powietrzu z realizowaniem pasji inżynierskich i odpoczynkiem.

Zimowisko Młodych Naukowców

Dla kogo jest Zimowisko?

Wbrew pozorom, zimowisko nie jest tylko dla matematycznych omnibusów. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 1-8 Szkoły Podstawowej, które są samodzielne i ciekawe świata, lubią aktywnie i w gronie rówieśników spędzać czas. Nie jest wymagana znajomość programowania czy robotyki. Uczestnicy podzieleni są na grupy i w zależności od dotychczasowych doświadczeń, albo pogłębiają swoją wiedzę, albo uczą się programowania od podstaw. Nie ma także konieczności wcześniejszego udziału w innych projektach Fabryki Naukowców. Zapraszamy zarówno dzieci, które już uczęszczały w naszych wyjazdach i zajęciach, jak i te, które swoją przygodę z Fabryką Naukowców planują rozpocząć.

Zimowisko Młodych Naukowców

Zimowisko Naukowe czy Narciarskie?

Nie możesz się zdecydować? Nie musisz! Przygotowaliśmy także Zimowisko Narciarsko - Naukowe, które jest połączeniem fascynujących warsztatów naukowych z szaleństwem na tatrzańskich stokach! Na Zimowisko zapraszamy zarówno dzieci, które już jeżdżą na nartach, jak i te, które swoją przygodę z nartami dopiero planują rozpocząć. W ramach szkółki narciarskiej dzieci uczą się jazdy na nartach lub doskonalą swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych Instruktorów.

Zimowisko Młodych NaukowcówZimowisko Narciarsko - Naukowe

Czym się różni Zimowisko Narciarsko - Naukowe od Obozu Narciarsko - Naukowego?

Średnią wieku, a tym samym programem warsztatów, atrakcjami dopasowanymi do wieku uczestniczek i uczestników. Na Zimowisko zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat, a na Obóz młodzież w wieku 11-16 lat. Dzieci w wieku 11-12 mogą dowolnie wybrać, czy wolą towarzystwo młodszych czy starszych koleżanek i kolegów. Obie grupy będą przebywały w jednym budynku i miały wspólną wycieczkę, jednakże pozostały program wyjazdu będzie realizowany osobno (posiłki, warsztaty, wyjścia na stok).

Ile kosztuje zimowisko?

Zimowisko trwa 8 dni, odbywa się w obu tygodniach ferii. Wyjazd autokarem z Gliwic lub Katowic. Całkowity koszt Zimowiska Młodych Naukowców (Prudnik), zawierający wszystkie opłaty, warsztaty, wejścia, przejazdy autokarem, ubezpieczenie wynosi 1690,00 zł. W przypadku Zimowiska i Obozu Narciarsko - Naukowego (Tatry) cena, zawierająca także szkółkę narciarską i karnety na stok, wynosi 1990,00 zł. Jedyną dodatkową opłatą, którą można ponieść (zwłaszcza w okresie ferii zimowych) jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji w wysokości 60 zł, które zapewni zwrot całej wpłaconej kwoty w przypadku nagłej choroby dziecka. Cena nie zawiera ewentualnego wypożyczenia nart. Wszystkim dzieciom, które już uczestniczyły w projektach Fabryki Naukowców (zimowiska, półkolonie, kolonie, kursy semestralne) przysługuje zniżka w wysokości 100 zł.

Zimowisko Młodych Naukowców

Jak się zapisać?

W celu zapisania wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.fabrykanaukowcow.pl lub skontaktować się telefonicznie (604 339 781) czy też mailowo (bok@fabrykanaukowcow.pl). Na maila wysłane zostaną niezbędne dokumenty związane z wyjazdem, natomiast w grudniu odbędą się spotkania z rodzicami, na których omówione zostaną szczegóły wyjazdu.

- Nasze Zimowiska w fenomenalny sposób łączą naukę z zabawą i aktywnością na świeżym powietrzu - podkreśla Katarzyna Janus. - Podejście kadry do dzieci oraz bogaty program sprawiają, że wracają one do domów wypoczęteradosne ale także spragnione dalszego rozwoju. Nasze wyjazdy są spójne z misją, czyli rozwijają pasję do nauk ścisłych w młodych ludziach, równocześnie dostarczając im wielu wrażeń i wyjątkowych wspomnień właściwych dla okresu wypoczynku z rówieśnikami.

Serdecznie zapraszamy!

Zimowisko Młodych Naukowców

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Środa
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

REKLAMA