AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Poznaj smak kuchni ukraińskiej z regionu Połtawskiego

Turystyka

W Gliwicach, podobnie jak w innych polskich miastach, lokalną społeczność dość licznie zasili obywatele Ukrainy. Przywieźli ze sobą nie tylko chęć do pracy, ale i bardzo ceniony w Polsce smak tamtejszej kuchni. Ten z regionu Połtawskiego będzie można poznawać przez cały październik w Restauracji Św. Patryka. Co ważne, przepisy, według których przygotowywane są dania, pochodzą z rodzinnych, domowych przekazów, których tajniki powierzyli kucharzom z “Patryka” pochodzący z Ukrainy młodzi adepci sztuki kulinarnej.

REKLAMA

Dania i napitki z regionu Połtawskiego serwowane będą do 31 października.
Aby zaakcentować obecność kultury połtawskiej w Restauracji Św. Patryk, pracownicy odziani są w ludowe stroje pochodzące z tego regionu.
- Potrawy przygotowane na te dni nie będą skonstruowane w oparciu o przepisy dostępne w książkach kucharskich, czy internecie. Nie są reż zaczerpnięte z menu innych restauratorów. Do naszej kuchni trafiły "spod strzechy" czyli od rdzennych mieszkańców regionu Połtawa na Ukrainie - podkreśla Jerzy Poździał, właściciel Restauracji Św. Patryk.

Punktem kulminacyjnym tego ukraińskiego miesiąca będzie BIESIADA POŁTAWSKA, zaplanowana na sobotę, 19 października. Kulinarna uczta uzupełniona atrakcjami muzyczno-tanecznymi a także muzyką live unplugged rozpocznie się o godz. 19.00. W menu znajdą się powitalny aperitiff, przystawka, drugie danie i słodkości.

Koszt uczestnictwa w Biesiadzie to jedynie 75 zł/osobę.


Ilość miejsc przy biesiadnym stole jest ograniczona. Zarezerwować stolik można pod numerem telefonu 601-480-607, lub osobiście w Restauracji Św. Patryk (ul. Poniatowskiego 29, Gliwice).

 

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA