AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Za nami XVI Rajd św. Jerzego

Turystyka

W ubiegły weekend już po raz siedemnasty odbył się Rajd Świętego Jerzego zorganizowany przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 308 uczestników i organizatorów z całego powiatu gliwickiego; wśród uczestników Rajdu byli także harcerze z Katowic oraz Zabrza.

Galeria zdjęć


Harcerze rozpoczęli swój rajd w piątek popołudniu grą terenową z Rudzińca do Łączy. Wcielili się oni w członków wywiadu wojskowego – harcerze przekonany byli, że są na szkoleniu, w rzeczywistości prowadzili profesjonalne działania wywiadowcze.

Zuchy swoją przygodę z Rajdem rozpoczęły w dzielnicy Knurowa – Krywałdzie, gdzie okazało się, że ich zadaniem jest pomoc postaci znanej jako Indiana Jones w odnalezieniu ukrytego skarbu. Zuchy wykonywały liczne zadania zręcznościowe oraz wymagające kreatywności i sprytu. Również w Krywałdzie swoją przygodę rozpoczęli harcerze starsi, którzy wcielili się w rolę detektywów – akcja gry rozgrywała się w 1921 r., a zadaniem uczestników było odkrycie kto wykrada proch w fabryce „Lignoza”.

Wydarzenie zakończyło się Mszą Świętą oraz apelem, podczas którego zwycięzcom wręczono nagrody. Rajd został objęty patronatem honorowym przez Jarosława Wieczorka - Wojewodę Śląskiego, Jakuba Chełstowskiego - Marszałka Województwa  Śląskiego, Waldemara Dombka – Starostę Powiatu Gliwickiego oraz patronatem honorowym ze wsparciem finansowym przez Zygmunta Frankiewicza - Prezydenta Miasta Gliwice.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Poniedziałek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Joachima, Kiry, Maurycego