REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Znani podróżnicy i sportowcy na Światowych Dniach Turystyki w Gliwicach

Turystyka

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki w Gliwicach celebrowane będą 14 października w Hali Arena. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00. Bohaterami tej edycji będą podróżnicy ekstremalni i niezwykli sportowcy, bijący światowe rekordy w swoich dziedzinach: żeglarstwie, szybownictwie i nurkowaniu.

Gościć będziemy:

Szymona Kuczyńskiego, który zda nam barwną relację z rejsu dookoła świata. Dzika natura, różnorodność żywiołów, orki, wieloryby i wielkie stada morskich ptaków. Ogrom i pustka Oceanu, samotność, walka z czasem i wiele radości na krańcu świata…

Szymon Kuczyński to żeglarz, rowerzysta, przez lata kurier rowerowy, instruktor żeglarstwa, miłośnik długich dystansów. Pomysłodawca projektu „Zew Oceanu”, w ramach którego realizuje i propaguje rejsy oceaniczne na małych jachtach. Zdobywca rekordu świata w żeglarstwie: w samotnej, bez zawijania do portu, okołoziemskiej żegludze na najmniejszym jachcie w historii.

Sebastiana Kawę, który snuć będzie pasjonującą opowieść o lataniu w górach, nad rozległymi lasami, w krainach wielkich jezior tam, gdzie jesteśmy gośćmi bardzo rzadko, o pierwszych zwycięstwach i porażkach, o bezpieczeństwie i podejmowaniu niezbędnego ryzyka.

Sebastian Kawa to najbardziej utytułowany w historii pilot szybowcowy, piętnastokrotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych, wielokrotny rekordzista świata w szybownictwie, od wielu lat w czołówce światowego rankingu pilotów szybowcowych, jak również żeglarz sportowy. W sezonie 2018 wywalczył trzy złote medale Mistrzostw Świata. Jest autorem książek „Niebo pełne żaru”, „Moje Skrzydła. Drugi znaczy ostatni” oraz współautorem wielu wydawnictw lotniczych.

Krzysztofa Starnawskiego, który zaprezentuje nam fascynującą prezentację multimedialną i opowieść o drodze do sukcesu, przełomowych eksploracjach jaskiń i niezwykłych odkryciach podwodnego świata.

Krzysztof Starnawski to sportowiec ekstremalny, płetwonurek, speleolog, taternik, ratownik TOPR.. Rekordzista Polski i świata w nurkowaniu. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz pod lodem, instruktor narciarstwa, speleologii i wspinaczki skałkowej, sternik morski, paralotniarz, fotograf i filmowiec podwodny. Zdobywca Kolosa w kategorii „Wyczyn roku” w 1999 roku za dokonanie najgłębszego polskiego nurkowania swobodnego. W roku 2016 został nominowany do nagrody Podróżnika Roku 2017 National Geographic.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomasz Gorazdowski. Z jego ust usłyszymy niezwykłą relację ze spektakularnej podróży samochodem przez trzy Ameryki: początek wyprawy miał miejsce na Alasce, a zakończenie w Ziemi Ognistej w Ushuai. Zobaczymy lodowe drogi Alaski, piękne lasy Kanady, południowo-zachodnie stany USA, Meksyk, dziewiczą Amerykę Środkową, Kolumbię, boliwijskie Altiplano, wodospady Amazonii, zabytki Peru, po bezkresne Chile i Argentynę.

Tomasz Gorazdowski to z wykształcenia prawnik, z zawodu dziennikarz sportowy z 25-letnim doświadczeniem, obecnie Programu III Polskiego Radia, z zamiłowania podróżnik i pasjonat motoryzacji. Autor książek „126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata”, „Przez trzy Ameryki” oraz wielu audycji radiowych.

Zapraszamy wszystkich, którzy na żywo chcą posłuchać opowieści o niewiarygodnych dokonaniach, pokonywaniu ludzkich słabości i ograniczeń.

Ponadto – jak zawsze w programie – specjalne warsztaty podróżnicze dla dzieci i stoisko promocyjne Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej z bezpłatnymi materiałami dotyczącymi gliwickich zabytków i konkursach z nagrodami.

Wstęp wolny.

Fot. Materiały organizatora. 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Grudzień 2018
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary