REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Frank Parker Project – koncert w Gliwicach

Przetargi i komunikaty

W czwartek 5 kwietnia o godz. 20.00 w gliwickim klubie 4Art wystąpi Frank Parker Project. To projekt muzyczny, którego liderem jest Frank Parker. Towarzyszyć mu będą Piotr Schmidt i Tymon Trąbczyński. Po koncercie odbędzie się jam session.

REKLAMA

Frank Parker występował na najlepszych światowych estradach z takimi artystami jak Freddie Hubbard, Kurt Elling, czy Joe Lovano. Towarzyszy również polskim muzykom. W tym Michałowi Urbaniakowi, czy Marcinowi Pospieszalskiemu. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. To znakomity perkusista doceniony przez krytyków i publiczność, który wystąpił na najważniejszych jazzowych festiwalach.  Koncertował w USA, Kanadzie, Europie, Ameryce Południowej Australii i Azji. Wziął udział w najważniejszych światowych festiwalach jazzowych w tym North Sea Jazz Festival oraz Chicago Jazz Festival, Sante Fe Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, JVC Jazz Festival, Made in Chicago Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, Pescara Jazz Festival, International Association of Jazz Educators Convention (IAJE) i wiele innych. 

Aktualnie występuje z Michałem Urbaniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Wojciechem Koniekiewiczem, Apostolis Anthimos, Piotrem Baronem, SBB,  Tie Break, Free Cooperation, Mike Parker Trio, Marcinem Lamchem, Maciejem Fortuną, zespołem DagaDana oraz The Frank Parker Trio/Quartet. Oprócz działalności koncertowej Frank zajmuje się kompozycją, aranżacją oraz produkcją własnej muzyki.

Piotr Schmidt urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto
w okresie debiutanckim w latach 2006 - 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród:

  • Nagroda indywidualna na „Jazz nad Odrą” 2008
  • Nagroda indywidualna na „I'st Tarnów Jazz Contest” 2008
  • Nagroda indywidualna na „Jazz nad Odrą” 2009
  • III miejsce na „Zmaganiach Jazzowych” w Szczecinie, 2008
  • Grand Prix na „III Novum Jazz Festival” w Łomży, 2010
  • Nagroda dla Najlepszego Solisty Festiwalu na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010
  • Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2012)
  • Nagroda Okolicznościowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2013)

Piotr Schmidt ma na swoim koncie dziewięć wydanych, autorskich płyt w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Od sześciu lat notowany jest w pierwszej czwórce, jako „najlepszy trębacz jazzowy roku” w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. W 2015 roku był trzeci w tej kategorii. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Maciej Sikała, Piotr Baron, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Karolak, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Kazimierz Jonkisz, czy Michał Barański. Także
z artystami popularnej estrady: Krystyna Prońko, Ewa Bem, Kuba Badach, Ten Typ Mes (Piotr Szmidt)
i Miuosh. Piotr Schmidt jest również właścicielem wydawnictwa SJRecords, które w ciągu sześciu lat istnienia wydało 27 płyt.

Na koncercie nie zabraknie autorskich kompozycji Franka Parkera i standardów jazzowych. Po koncercie odbędzie się jam session.

Tymon Trąbczyński - absolwent Wydziału Jazzu w szkole muzycznej im. F.Chopina w Warszawie, gdzie uczył się u takich kontrabasistów jak Zbigniew Wegehaupt, Michał Barański, Adam Cegielski oraz Andrzej Święs. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu Michała Barańskiego. Razem z zespołem Aga Derlak Trio został laureatem nagród na festiwalach Jazz Juniors, Czech Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdańskiego Sax Clubu, Azoty Jazz Contest.

Jest również laureatem wielu innych solowych oraz zespołowych nagród : z zespołem Sound of Affection: XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdańskiego Sax Clubu „Powiew Młodego Jazzu” w Krokus Jazz Festiwal 2016 oraz I Miejsce w konkursie Swingujący Kruk 2016.Razem z Aga Derlak Trio nagrał płyty „First Thought” oraz „Healing” wydane przez słowacką wytwórnię HevHetia. Z zespołem Zbigniew Namysłowski Super Band występował na dwóch edycjach festiwalu Jazz Rally w Dusseldorfie. Na stałe współpracuje również z czeskim trębaczem Lukasem Oravcem. Występował również na wielu międzynarodowych festiwalach mi. Letny Hudobny HevHetia Festival,, Jazz Juniors, Edinburgh Jazz & Blues Festival (Wielka Brytania) , Athens Technopolis Jazz Festiival (Grecja), XJazz Berlin Festival (Niemcy), Nisville Jazz Festival (Serbia), Koszyce Jazz Festival (Słowacja), Jazzinec International Jazz Festival (Czechy), Jazz Jantar, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu.

W trakcie występu nie zabraknie autorskich kompozycji Franka Parkera i standardów jazzowych. Po koncercie odbędzie się jam session.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ireneusza, Konstantego, Marii

REKLAMA