REKLAMA

REKLAMA

Św. Patryk jest jej patronem. W tej restauracji odbędzie się wielka feta na jego cześć

Rozrywka

17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka. Choć święto to najhuczniej obchodzone jest w Irlandii, na całym świecie zyskało sobie stałe grono sympatyków. W wielu miejscach tego dnia rzeki barwione są na zielono, w pubach z „kijów” leje się zielony trunek, a fantazyjnie ubrani – rzecz jasna, na zielono – świętujący, głośno i radośnie oddają hołd Patrykowi. Z tej okazji przypominamy, że w Gliwicach działa Restauracja Św. Patryk, która ten dzień celebrować będzie najmocniej.

REKLAMA

– Będzie irlandzka muzyka na żywo, irlandzkie potrawy i trunki – deklaruje Jerzy Poździał, właściciel Restauracji Św. Patryk. – Karta z irlandzkimi specjałami obowiązywać będzie przez cały tydzień, jednak najhuczniej świętować będziemy w sobotę, 17 marca – dodaje.

Dzień Św. Patryka obchodzony jest na całym świecie. Najbardziej uroczyście, oczywiście, w Irlandii.  Jedna największa zielona parada przechodzi ponoć tego dnia przez Nowy Jork. W Chicago natomiast przepływająca przez miasto rzeka barwiona jest na zielono.

Upowszechnił się również zwyczaj barwienia światłem różnych słynnych miejsc na zielono, np. Krzywej Wieży w Pizie czy Empire State Buildingu w Nowym Jorku.

- Dla nas to wyjątkowe święto, tym bardziej cieszymy się, że w tym roku przypada w sobotę – przyznaje Jerzy Poździał.

Dlaczego gliwicka restauracja za patrona wzięła właśnie świętego Patryka?

- Święty Patryk został patronem tej restauracji dlatego, że  jest takim moim duchowym przywódcą – zdradza właściciel restauracji. – To wiąże się z moimi przeżyciami z młodości. A że jest tu zielono? Irlandia, to jeden z dwóch krajów na świecie, którego mieszkańcy są chyba najbliżsi naszej mentalności, naszej kulturze, naszej obyczajowości. Drugim nam bliskim narodem są Ormianie. Nasze trzy narody były gnębione, ograbiane, oszukiwane, mordowane, ale również mają i inne podobieństwa: lubią zjeść, lubią porozrabiać, lubią się napić, lubią pośpiewać i pobawić się.

Okazja do takiej beztroskiej zabawy już 17 marca. Rezerwujcie stoliki:

Restauracja – Pub Św. Patryk

Gliwice, ul. Poniatowskiego 29,

Tel. 32 230 91 30, 601 480 607.

ZałącznikiAdmin Admin

Udostępnij:


św. patrykobchody św. patryka gliwiceimprezy św. patryk Gliwice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA