AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pielgrzymka rowerowa mężczyzn do Piekar

Turystyka

W niedzielę, 28 maja Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach organizuje pielgrzymkę rowerową mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej. Celem wycieczki jest uczestnictwo w uroczystej mszy św. na zboczach Kalwarii Piekarskiej, będącej częścią tradycyjnej śląskiej pielgrzymki stanowej do Piekar Śląskich. 

REKLAMA

Zbiórka uczestników pod siedzibą Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej w Gliwicach, Rynek 11 zaplanowana została na godz. 7.00. Kwadrans później uczestnicy wyjadą w trasę. Powrót przewidziany jest o godz. 16.00.

Trasa pielgrzymki rozpocznie się na Rynku, a następnie prowadzić będzie przez: Gliwice Żerniki - Zabrze Mikulczyce - Bytom Miechowice - Bytom Stroszek - Radzionków Rojca - Piekary Śląskie - powrót w większości po trasie dojazdu.

W drodze powrotnej planowane jest zwiedzenie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śl. Trasa liczy około 65km, a przewidywane tempo jazdy będzie turystyczne - 18 km/h.

- Pielgrzymka ta ma swój rodowód w okresie międzywojennym i każdorazowo uczestniczy w niej ponad 100 tys. wiernych. Nasza wycieczka rowerowa ma również na celu popularyzację aktywnej formy wypoczynku wraz z promowaniem wspólnego poznawania walorów krajoznawczych Polski - wyjaśniają organizatorzy.

Uczestnicy rajdu zainteresowani turystyką kwalifikowaną, mogą podczas imprezy zdobyć potwierdzenie odbycia wycieczki w książeczce Kolarskiej Odznaki Turystycznej potwierdzone pieczęcią Piekarskiego Sanktuarium znajdującą się w Centrum Pielgrzymkowym przy ul. ks. Ficka 7a. Piekarskie sanktuarium maryjne wraz z kalwarią jest również jednym z obiektów Odznaki Krajoznawczej Polski i Kolarskiej Odznaki Pielgrzymiej.

Pielgrzymi w miarę możliwości powinni zabrać ze sobą krzesełka turystyczne bądź koce - udział w mszy ma bowiem charakter "turystyczny".

Organizator wycieczki nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie jej trwania oraz szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

W trosce o bezpieczeństwo zalecane jest stosowanie kasków rowerowych.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Kariny, Serafiny, Urbana

REKLAMA