Nowoczesna i PO (Koalicja Obywatelska) poparły Frankiewicza

Wybory

Wczoraj przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oświadczyli, że nie wystawiają własnego kandydata na prezydenta w wyborach samorządowych w Gliwicach, udzielając jednocześnie poparcia Zygmuntowi Frankiewiczowi.

Wysoką ocenę dotychczasowej pracy Zygmunta Frankiewicza wystawili obecni na spotkaniu przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej – marszałek Wojciech Saługa, posłowie Platformy Obywatelskiej -  Marta Golbik i Borys Budka oraz poseł Nowoczesnej - Paweł Kobyliński i przewodnicząca gliwickiego koła tej partii, była wiceprezydent Gliwic, Renata Caban.  

Taki mariaż był do przewidzenia – choć Borys Budka występował w poprzednich wyborach jako kontrkandydat urzędującego prezydenta, jego ambicje sięgały Warszawy i tam też są realizowane. Z kolei posłowie Marta Golbik i Paweł Kobyliński w minionych wyborach parlamentarnych otrzymali silne poparcie od Zygmunta Frankiewicza, który polecał ich kandydatury na kolportowanych w mieście ulotkach.

Dla porządku przypomnijmy, że kariera poselska zarówno Marty Golbik jak i Pawła Kobylińskiego nie poszła utartym podczas wyborów szlakiem. Posłanka kandydowała do Sejmu w okręgu gliwickim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej i z tej też listy uzyskała mandat poselski. W 2017 roku przeszła jednak do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Z kolei Paweł Kobyliński kandydował z listy Kukiz’15. W grudniu tego samego roku opuścił klub poselski Kukiz’15 i wstąpił do Nowoczesnej.

Fot. UM Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz