AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Myśleli, że to Barszcz Sosnowskiego

Na Sygnale

Apele dotyczące zachowania ostrożności w związku z niebezpieczną rośliną, jaką jest Barszcz Sosnowskiego, przyniosły efekty. Na telefon Straży Miejskiej zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka Ligoty Zabrskiej z informacją. że na łąkach przy ul. Ceglarskiej rosną spore połacie tego ziela. Strażnicy natychmiast pojechali na miejsce.

REKLAMA

Kontakt skóry z Barszczem Sosnowskiego może się skończyć oparzeniami II i III stopnia. Objawy pojawiają się już po kilkunastu minutach od kontaktu, a największe ich natężenie następuje w ciągu godziny - dwóch. Zagrożenie wzrasta przy wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności (zarówno powietrza jak i skóry). Odczyn po takim oparzeniu może się utrzymywać przez kilka miesięcy. Jeśli poparzona zostanie duża partia ciała, lub jeśli osoba, która miała styczność z tą rośliną jest bardzo wrażliwa na toksyny, może nie przeżyć kontaktu z Barszczem.

Roślina, która rosła na Ligocie Zabrskiej bardzo przypominała Barszcz Sosnowskiego. Dlatego strażnicy zabezpieczyli teren, ogrodzili go taśmą i wezwali pracowników Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Po ich przybyciu okazało się, że alarm - na całe szczęście był fałszywy, a na łące rosła roślina bezpieczna, choć bardzo podobna do Barszczu. 

Przypominamy, że w przypadku zauważenia niebezpiecznej rośliny należy powiadomić dyżurnego Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


barszcz sosnowskiegogliwicestraż miejska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA