REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Studenci z Politechniki projektują wózek dla niepełnosprawnego psa

Miasto

Od czasu do czasu przez Internet przewijają się filmiki z radości psów, które dostają specjalnie skonstruowane dla nich protezy i dzięki nim robią swoje pierwsze kroki. Tym z większym wzruszeniem przeczytaliśmy o studentach i Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, którzy projektują wózek inwalidzki dla niepełnosprawnej suczki Agnes.  

3-letnia dziś suczka do Polski przyjechała rok temu, z tej części Ukrainy, w której toczy się wojna. Agnes cierpi na neuropatię, czyli zapalenie nerwów obwodowych. Choroba praktycznie uniemożliwiła jej poruszanie się. Jak wyjaśniają jej opiekunowie z Fundacji Węgielek, suczka potrafi przejść kawałek, ale nie umie utrzymać się na własnych nogach.

Fundacja przesłała do kilku politechnik propozycję opracowania wózka inwalidzkiego dla Agnes. Odpowiedziała tylko Politechnika Śląska i to tu trwają prace nad zaprojektowaniem wózka.

Agnes jest już po dwóch przymiarkach. Jest bardzo prawdopodobne, że już za miesiąc psina będzie poruszać się dzięki prototypowi wózka. Podziękowania za ten ludzki gest należą się dr hab. inż. Robertowi Michnikowi, dr inż. Kamilowi Joszko, dr inż. Agacie Guzik-Kopyto oraz studentom z SKN Bioaktywni.

(źródło: UM Gliwice)

Admin Admin

Udostępnij:


wózek inwalidzki dla psa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Wtorek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Antoniego, Bartłomieja, Karoliny