AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Straż Miejska: coraz więcej psów zamordowanych w lasach

Miasto

- Coraz częściej, niestety, zdarza się natrafiać na szokujące znaleziska brutalnie zamordowanych zwierząt porzucone w lasach lub na nieużytkach - informują gliwiccy strażnicy miejscy. Ten nieludzki proceder wiążą z wakacjami, podczas których pies lub kot przestają być przyjaciółmi, a stają się zbędnym balastem. Niemal równocześnie odzywa się w tej sprawie gliwickie schronisko, publikując poradnik dla właścicieli czworonogów, objaśniający, jak spędzić z nimi wakacje.            

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Niestety, niektórzy za bardzo ulegają wakacyjnemu szaleństwu i zapominając o wszelkich zasadach, pozbywają się podjętych zobowiązań, skazując swoje zwierzęta na pastwę losu. Zamiast zorganizować wyjazd z czworonogiem, oddać go pod opiekę rodzinie, znajomym lub do hotelu dla zwierząt porzucają go, pozostawiają bez opieki na powolną śmierć lub nierzadko w bestialski sposób zabijają - pisza na swojej stronie gliwiccy strażnicy i przestrzegają:

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.         
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.            
2. Jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.    

Tymczasem na stronie internetowej MZUK pojawił się mini-poradnik dla właścicieli psów. Za gliwickim schroniskiem, publikujemy go poniżej:

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


pieswakacje

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA