AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak w reklamie, nie pozwolili odjechać pijanemu

Na Sygnale

Piątkowej nocy podczas patrolu, na gliwickim Kaczyńcu uwagę strażników miejskich przykuło zbiegowisko ludzi. Okazało się, że kordon gliwiczan otaczał samochód, w którym siedział pijany kierowca, nie pozwalając mu odjechać. 

REKLAMA

Ostatnio w mediach odtwarzana była reklama kampanii społecznej: Każdy sposób jest dobry. Alkohol i kluczyki? Wykluczone! Jej przekaz, często podany w zabawnej formie, zachęcał do użycia wszelkich sposobów, które mogą powstrzymać pijaną osobę – znajomą lub nie – przed jazdą na „pełnym gazie”. Do zdarzenia przypominającego te, nakręcone przez twórców kampanii, doszło kilka dni temu w Gliwicach.

Bohaterami byli przechodnie, antybohaterem – kierowca Volkswagena Polo, który ledwie trzymając się na nogach, zasiadł za kierownicę swojego auta. Świadkowie podejrzewając, że mężczyzna jest pijany, otoczyli samochód. Interweniowała również Straż Miejska, która zauważyła zbiegowisko. Strażnicy zabrali kierowcy kluczyki i wezwali policję.

20-letni mężczyzna miał 2,5 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Na uwagę i szczególną pochwałę zasługuje postawa świadków zdarzenia, którzy przewidując możliwe konsekwencje, dokonali ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy – podkreślają gliwiccy strażnicy. - Mamy nadzieję, że to wzorcowe zachowanie znajdzie wielu naśladowców i społeczeństwo nie będzie obojętne na podobne zdarzenia.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


alkoholi kluczyki wykluczonekampanianietrzeźwy kierowcaobywatelskie zatrzymanie gliwice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Sobota
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława

REKLAMA