REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Forbes o milionerze z Gliwic: Śląski milioner stawia na młodych

Kącik Prasowy

Porzucił karierę naukową na Politechnice Śląskiej. Zaczynał w wynajętym baraku i zbudował imperium. Milioner z Gliwic postawił na młodych i twierdzi, że najlepsze jeszcze przed nim. Wasko Wojciecha Wajdy to czołówka firm teleinformatycznych.

REKLAMA

"Gliwicki lew”, miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Erdmanna Kalidego, to nagroda, o której decyduje Zygmunt Frankiewicz, najdłużej urzędujący prezydent miasta w kraju. Statuetkę przyznaje tym, którzy potrafią osiągnąć sukces biznesowy dzięki pasji, wiedzy i zaangażowaniu niezależnie od aktualnej koniunktury ekonomicznej. Jednym z jej laureatów jest Wojciech Wajda, szef gliwickiej spółki Wasko.

Zaczynał od kariery naukowej na Politechnice Śląskiej. W 1988 roku uznał jednak, że czas sprawdzić się w innej dziedzinie, i założył Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Technicznego Wasko. W wynajętym od uczelni baraku przy ulicy Pstrowskiego w Gliwicach z kilkoma kolegami z uczelni tworzył podwaliny biznesu. Początki nie były łatwe, branża IT dopiero w naszym kraju raczkowała, ale już było wiadomo, że jest to rynek perspektywiczny.

Początkowo działalność Wasko koncentrowała się na projektowaniu, budowie i wdrażaniu systemów informatycznych dla odbiorców z sektora teleinformatycznego. Z roku na rok biznes się rozwijał. Pod koniec 2005 roku firma zatrudniała już ponad 400 pracowników, przychody ze sprzedaży sięgnęły 225,9 mln zł, a zysk netto około 12 mln złotych. Wojciech Wajda zaczął wtedy szukać okazji do akwizycji. Jego wybór padł na Hoga.pl, pierwszy portal internetowy notowany na GPW.
 
Cały artykuł przeczytać można na: http://www.forbes.pl/wojciech-wajda-wasko-slaski-milioner-stawia-na-mlodych,artykuly,197586,1,1.html#

Admin Admin

Udostępnij:


wojciech wajdawasco

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA