AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gra w symbole

Rozrywka

Kończy się pomału projekt edukacyjno-animacyjny "Gra w symbole", oparty na interakcji i współdziałaniu lokalnej społeczności Knurowa i okolic. Inicjatywa dedykowana była szczególnie dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym mieszkańcom miasta. Podczas niedawnego otwarcia Art CK mieliśmy okazję wziąć udział w grze teatralnej i lekcji muzycznej. Bardzo ciekawym wydarzeniem było także spotkanie z pisarką Justyną Wydrą, prowadzone przez Szymona Szwajgera. Justyna Wydra to twórczyni, która od zawsze kocha się w słowach. Szczególnie tych pisanych, śpiewanych i wypowiadanych na kinowym ekranie. Pochodzi z Gliwic, gdzie dorastała i mieszka do dziś. Z rodzinnym miastem i Śląskiem czuje się silnie związana, co znajduje odzwierciedlenie także w jej twórczości. Współtwórczyni Klubu Książki Kobiecej. Autorka powieści „Esesman i Żydówka”, ”Zaniemówienie”, "Ponieważ wróciłam”, „Warkoczyk”, „Ja matką? Ratunku!”.

Czym jest historia?

Czy historia może być fascynująca? Czy historia jest dzisiaj potrzebna? Starsi i młodsi uczniowie knurowskich szkół wzięli udział w warsztatach z historykiem Tomaszem Owocem i opowiadaczem, narratologiem Mateuszem Świstakiem. Dowiedzieli się, w jaki sposób historia może pomóc lepiej analizować współczesny świat. Przekonali się, że aby lepiej zrozumieć przeszłość, warto się zastanowić nad wyborami, przed którymi stawali monarchowie, wodzowie i politycy oraz nad ich skutkami. Poznali także niektóre polskie baśnie i legendy – doskonale się przy tym bawiąc i ucząc.

Za projekt odpowiedzialna jest Fundacja W To Mi Graj - organizacja pozarządowa, zrzeszającą twórców i pasjonatów. Fundacja organizuje szereg autorskich zajęć z pogranicza edukacji kulturalnej, ekologii i rozwoju kompetencji społecznych. Fundacja z powodzeniem współpracowała z Centrum Kultury w Knurowie i Teatrem Lufcik na Korbkę, który być może wkrótce ujrzymy na scenie Art CK.

Fot. A. Łyko oraz archiwum Fundacji

Zadanie dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

alkaddy
cialis tablets for sale Mancini DM, Walter G, Reichek N, Lenkinski R, McCully KK, Mullen JL, Wilson JR

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Niedziela
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego