AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policjanci z Gliwic wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich to 20-letni gliwiczanin

Na Sygnale

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch mężczyzny w wieku 20 i 21 lat. Mieszkańcy Gliwic oraz powiatu tarnogórskiego byli poszukiwani jako osoby zaginione. Ich zaginięcie zgłosili członkowie rodzin. Niestety ciała mężczyzn nieopodal autostrady A1 w Świętoszowicach znaleźli policjanci ze Zbrosławic. Prokurator zalecił sekcje zwłok.

Pierwsze zgłoszenie zaginięcia dotyczyło 20-latka z Gliwic. Matka mężczyzny w dniu 14 grudnia zgłosiła policjantom z Gliwic, że nie ma kontaktu z synem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. W trakcie czynności dotarli do domu 21-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który przyjaźnił się z zaginionym mężczyzną. Po rozmowie z jego członkami rodziny okazało się, że 21-latek również nie wrócił do domu. Ponadto policjanci ujawnili jego samochód, który był zaparkowany na drodze technicznej nieopodal autostrady A1. Matka 21-latka obawiając się o jego życie i zdrowie w dniu 15 grudnia również zgłosiła zaginięcie syna tarnogórskim policjantom.

Bezpośrednio po zgłoszeniu zaginięcia ruszyła akcja poszukiwawcza. O pomoc w poszukiwaniach policjanci poprosili strażaków, WOT oraz płetwonurków ze Straży Pożarnej, ponieważ w okolicy miejsca poszukiwań znajduje się akwen. Do działań poszukiwawczych skierowano kilkudziesięciu policjantów, strażaków i żołnierzy z 13. Śląskiego Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Był również przewodnik psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz przewodnicy psów z OSP Orzech. Do poszukiwań wykorzystano motocykle, quady oraz drony z kamerami termowizyjnymi. Mundurowi sprawdzali pobliskie pola, pustostany, posesje oraz rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami. Przeszukano około 62 hektarów terenu. Niestety pomimo kilkugodzinnych działań nie udało się odnaleźć zaginionych mężczyzn.

Nazajutrz poszukiwania kontynuowali policjanci ze Zbrosławic. Około godziny 9.30 mundurowi znaleźli na polu rolnym ciała dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że był to 20 i 21-latek, zgłoszeni jako osoby zaginione.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny. Prokurator, który był na miejscu odnalezienia zwłok, polecił zabezpieczyć ciała do sekcji. Aktualnie trwają czynności w tej sprawie. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzn pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Poniedziałek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Joachima, Kiry, Maurycego