AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ucieczka skończyła się na ogrodzeniu kościelnym

Na Sygnale

W ręce gliwickich policjantów wpadł 40-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg rodem z filmów akcji zakończył się na ogrodzeniu kościoła, gdzie mundurowi zatrzymali uciekiniera. Mężczyzna, za którym wydano list gończy, długo nie wyjdzie na wolność.

W niedzielę rano na ulicy Piwnej gliwiccy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej volkswagena. Pędzący z dużą prędkością ulicami miasta kierowca zlekceważył policyjne sygnały nakazujące mu zatrzymanie samochodu i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki 40-latek stwarzał duże zagrożenie dla pieszych i innych kierowców. Kiedy kierujący wjechał na deptak jednego z kościołów, stróże prawa, by zatrzymać mężczyznę, zdecydowali się użyć radiowóz jako środka przymusu bezpośredniego. Gliwiczanin nie zdołał opanować auta i z impetem wpadł w kościelne ogrodzenie przy ulicy Bernardyńskiej. Radiowóz zablokował samochód, kończąc jego brawurową jazdę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. 40-latek był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Gliwicach. Na miejscu pod nadzorem prokuratora, pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza.
Najbliższe 4,5 roku zatrzymany ma spędzić w więzieniu. Możliwe, że zostanie za kratami kolejne lata, gdyż za ucieczkę przed Policją kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka