AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Forum razem z GCOP namawiają do pozostawienia 1% w Gliwicach

Kącik Prasowy

CH FORUM połączyło siły z Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych i razem namawiają gliwiczan do przekazania 1% z podatku lokalnym organizacjom. Pozwoli to im na kontynuowanie działań na terenie naszego miasta, często skierowanych do gliwickich adresatów.

REKLAMA

– Wspieranie lokalnej społeczności jest dla nas bardzo ważne i możemy pochwalić się efektami licznych działań na jej rzecz. Idea pozostawienia 1% gliwickim organizacjom jest nam bliska, dlatego chętnie włączamy się w jej promowanie wraz z naszym wieloletnim partnerem, jakim jest GCOP – mówi Patrycja Duczmal, dyrektor CH FORUM.

Przypominać o kampanii mają plansze rozlokowane na terenie Forum. Znaleźć na nich można 47 działających w naszym mieście Organizacje Pożytku Publicznego, a także informacje o tym, czym się znajdują. Obok ich nazwy,opisu i logo na tablicach zamieszczone zostały równieżkody QR, które po zeskanowaniu smartfonem przenoszą na ich stronę www.

Ze względu na ograniczenia w handlu i mniejszy niż zwykle ruch w obiekcie, kampania będzie również eksponowana na profilu CH FORUM na Facebooku oraz stronie internetowej centrum (forumgliwice.pl) - informuje Marek Thorz, rzecznik prasowy Centrum.

Istotę kampanii przybliża Marta Kryś, dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych:
– Obecnie nasze deklaracje PIT są generowane automatycznie. Wielu podatników nie wykonuje w związku z tym żadnych działań. Warto jednak zastanowić się nad tym, do kogo trafia nasz 1%. Bywa, że są to ogólnopolskie organizacje o większej sile przebicia, kiedyś zaznaczone automatycznie w jakimś bezpłatnym programie do rozliczania PIT. Naszą wspólną kampanią chcemy budować świadomość, że warto wziąć sprawy w swoje ręce i zadecydować, gdzie trafi nasz 1 %. Przy okazji prezentujemy bogactwo lokalnych OPP oraz szerokie spektrum ich działań pomocowych.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Antoniny, Izydory, Jana