REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dobre wieści z Pyskowic. Jest pozwolenie na rewitalizację zabytkowego dworca

Powiat

Projekt rewitalizacji zabytkowego dworca kolejowego w Pyskowicach otrzymał w zeszłym tygodniu pozwolenie na budowę. Oznacza to, że prace będą mogły się rozpocząć w pierwszej połowie stycznia. A wykonawca już zapowiada, że są szanse by przyspieszyć proces inwestycyjny aż o rok, do końca 2021 r.

REKLAMA

Chociaż tego nie widać, prace nad odnowieniem dworca toczą się cały czas. Powstał projekt wykonawczy pierwszego, zasadniczego, etapu inwestycji pn. „Stacja Kultury", a 16 grudnia Starosta Powiatu Gliwickiego wydał pozwolenie na budowę. Cały czas samorząd stara się również pozyskać środki na dalsze prace. Projekt znalazł się na wysokim miejscu liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO WŚl) i jest szansa, że znajdą się fundusze na domknięcie finansowe całości inwestycji.

Przypomnijmy, że przetarg na realizację I etapu w formule "zaprojektuj i wybuduj" wygrała wiosną firma Milimex SA z Siemianowic Śląskich. Zapowiada się, że w naszym mieście powstanie coś wyjątkowego. Wykonawca zlecił opracowanie dokumentacji firmie FS Projekt sp. z o. o. z Lędzin, która jest autorem m.in. projektu Centrum Usług Senioralnych powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Obiekt został wyróżniony w konkursie na najlepszą przestrzeń województwa śląskiego.

Prace modernizacyjne to wstęp do dalszych działań. Program funkcjonalno–użytkowy przewiduje, że w skład centrum wejdą kawiarnia internetowa, biblioteka/mediateka, sale dydaktyczne i konferencyjne. Wydzielona zostanie sala „koncertowa", sala ćwiczeń np. do zajęć jogi lub baletu oraz sala warsztatów rękodzielniczych. Wpleciona zostanie również funkcja obsługi podróżnych w postaci niewielkiej poczekalni z automatami biletowymi, dostępnej całą dobę. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

źródło: fb/Pyskowice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Środa
Kwiecień 2021
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Bernarda, Martyny, Waleriana