REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zaproś teatr do swojego domu!

Kultura

"DAJ PRZYKŁAD” to nowatorski program kompleksowych warsztatów artystycznych i społecznych dla dzieci i młodzieży, uzupełniony prezentacjami artystycznymi. W obecnej sytuacji artystom udaje się spotykać z mniejszymi grupami uczestników, ale tu z pomocą przychodzi im sieć Internet. Przez cały grudzień zapraszają na kanał telewizyjny na Facebooku Areny Gliwice oraz kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę na spotkania z teatrem, tańcem, muzyką i cyrkiem. Część materiałów dostępna będzie także w styczniu w zakładce „Filmy”.

W sobotę, 19.12. o godz. 19:00, na spotkanie z teatrem zaproszeni są widzowie nieco starsi, 14+ oraz dorośli. Będzie to przejmująca i pełna napięć adaptacja "Balladyny" Juliusza Słowackiego w wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca, czyli "Zazdroszczę tej co dzisiaj rano mną była".

Wykorzystując formę artystyczna jaką jest taniec, sztuka wyrażania silnych emocji, artyści przedstawią swoją wizję dramatu będącego opowieścią o żądzy, pragnieniu dominacji i dorastaniu do zbrodni. „Nie ma znaczenia, co mówią słowa - ruchy nigdy nie kłamią...” (Martha Graham).

Na scenie zobaczymy tancerki, które ścierać się będą w tym, co indywidualne i wspólne. Obecna będzie też relacja pomiędzy tańczącymi, a oszczędną scenografią, przejmującą muzyką i światłem.

Spektakl w wykonaniu Gliwickiego Teatru Tańca, choreografia: Paweł Tyszkiewicz, opieka artystyczna: Anna Hampel, występują: Agata Gabryel, Natalia Kuźnik.

https://www.facebook.com/events/680123992698577

 

A już 25.12. w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 17:00, przed ekranami niech zasiądą najmłodsi wraz z opiekunami. Na fanpage Lufcik na Korbkę zostanie wyemitowane świąteczne spotkanie z Mikołajką, Barbórką, Utopcem i całą zgrają zdolnych cyrkowców, którzy pokażą swoje sztuczki wprost ze sceny w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach. Będzie wywoływanie śniegu i nauka świątecznych kroków tanecznych. Zastanowimy się wraz z artystami także nad tym, co by było, gdyby śnieżki zaczęły być kolorowe!

https://www.facebook.com/lufciknakorbke

-------------------------

Projekt „DAJ PRZYKŁAD” realizuje Fundacja W to mi graj. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Claudia Klein
Komplementy sezonu !! Złóż wniosek o pożyczkę w Spotlight Global Services z oprocentowaniem 3% * Czy szukasz środków na założenie własnej firmy? * Poszukujesz kredytów na realizację dużych projektów? * Potrzebujesz pożyczki w mniej niż 24 godziny? * Potrzebujesz szybkiej pożyczki na różne cele? Jeśli tak, moja firma może ci pomóc. Oferujemy najlepsze usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy doskonałą okazję do uzyskania korzystnego finansowania dzięki pożyczce osobistej do 5 mln euro oraz pożyczce biznesowej do 15 mln euro. Warunki umowy są jasne i zorganizowane przez obie strony. Miesięczne płatności i okresy spłaty można dostosować do swoich możliwości finansowych. Dzięki indywidualnemu podejściu do indywidualnych potrzeb prawie wszyscy wnioskodawcy mogą otrzymać pożyczkę. Zainteresowane osoby lub firmy prosimy o kontakt na adres: E-mail: spotlightglobalservices@gmail.com | WhatsApp: +4915758108767

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Wtorek
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka