REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wirtualna wystawa z oprowadzaniem. Zaprasza Muzeum w Gliwicach

Kultura

Wirtualny świat Muzeum w Gliwicach, trójwymiarowe sale wystawiennicze, zbiory w postaci cyfrowej: zdigitalizowane jako wysokiej jakości fotografie bądź jako skany 3D, a do tego – moc materiałów edukacyjnych - czeka. Na rodziców i dzieci, na seniorów i ich wnuki, na nauczycieli i uczniów, na wszystkich zainteresowanych sztuką, dziedzictwem kulturowym, dziejami Gliwic i Górnego Śląska. Co więcej - z pomocą muzealnej podstrony „Twoja wirtualna wystawa” można nie tylko aranżować cyfrowe ekspozycje, ale także je zwiedzać. Ale na tym nie koniec! Wirtualne wystawy można bowiem zwiedzać nie tylko indywidualne, ale również z rzeczywistym przewodnikiem.

Już  od przyszłego tygodnia Muzeum w Gliwicach zaprasza na oprowadzania po cyfrowych ekspozycjach wspólnie z muzealnymi edukatorami!

- We wtorek, 17 listopada, zabierzemy Seniorów na wędrówkę po wystawie poświęconej obrzędowości dorocznej na Górnym Śląsku. Ekspozycja ta przygotowana została w oparciu o unikatową kolekcję starej fotografii Działu Etnografii Muzeum w Gliwicach. Następnie, późnym popołudniem we wtorek, 24 listopada wybierzemy się na zwiedzanie wystawy przybliżającej wyroby i historię Królewskiej Odlewni Żelaza. A we czwartek, 26 listopada - odwiedzimy wirtualną ekspozycję poświęconą dziejom Żydów na Górnym Śląsku. W sobotę, 28 listopada zaprosimy z kolei na wirtualne zwiedzanie wystawy, z której pomocą przybliżać będziemy górnośląskie zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem - informują Muzealnicy.


Oprowadzania po wirtualnych wystawach odbywać się będą z pomocą platformy ZOOM – udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób, które w nich mogą uczestniczyć – nieorganiczna!

Zapisy – pod numerem telefonu – 783 560 006.

Uwaga! By uczestniczyć w oprowadzaniach po wirtualnych wystawach nie trzeba zakładać konta na platformie ZOOM. Wystarczy na komputer pc/smartfon/iPhone/tablet – pobrać aplikację ZOOM. By to zrobić, wystarczy tylko kliknąć na link, jaki wyślemy do Państwa na adres email, który podacie podczas zapisywania się na oprowadzanie.

Pod linkiem TUTAJ udostępnimy krótki film instruktażowy jak – bardzo prosto – zainstalować na komputerze aplikację ZOOM.

Ekspozycje można oglądać pod linkiem  TUTAJ.

Harmonogram oprowadzań po wirtualnych wystawach:

Wtorek, 17 listopada 2020, godz. 14.00
Oprowadzanie dla Seniorów po wirtualnej wystawie: "Obrzędowość doroczna na Górnym Śląsku"

Wtorek, 24 listopada 2020, godz. 17.00
Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: "Skarby gliwickiej huty"

Czwartek, 26 listopada 2020, godz. 17.00
Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: "Żydzi na Górnym Śląsku"

 Sobota, 28 listopada 2020, godz. 11.00
Oprowadzanie po wirtualnej wystawie: "Przed Bożym Narodzeniem - zwyczaje i tradycje na Górnym Śląsku"

 

Projekt „Wirtualnych wystaw wiele…”, dzięki któremu postała podstrona „Twoja wirtualna wystawa” zrealizowany został w oparciu o dofinansowanie w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz krótki film przybliżający cele projektu „Wirtualnych wystaw wiele…” i funkcjonowanie podstrony "Twoja wirtualna wystawa":


Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski.

źródło: Muzeum w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Środa
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny