REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Prezydent Neumann mówi DOŚĆ i oddaje sprawę do sądu przeciw jednemu z obrońców Wilczych Dołów

Miasto

- Informuję, że złożyłem w Sądzie Rejonowym w Gliwicach pierwszy prywatny akt oskarżenia przeciwko jednemu z internautów, wspierającemu w sieci protest w sprawie budowy zbiornika przeciwpowodziowego, który lżąc wulgarnie, oskarżał mnie o złodziejstwo i łapówkarstwo - poinformował na swoim profilu fb prezydent Adam Neumann. Poniżej pełna treść opublikowanego oświadczenia.

Szanowni Państwo,

nie unikam w swej pracy trudnych tematów, które - co zrozumiałe - wywołują kontrowersje. Zawsze jednak w poczuciu odpowiedzialności za miasto, kieruję się jego dobrem, nie prywatą.

Jako osoba publiczna liczę się z tym, że każdy mieszkaniec ma prawo do własnej oceny działalności mojej i podległego mi urzędu. Akceptuję konstruktywną krytykę i rozumiem emocje, jakie niektóre decyzje wywołują.

Żyjemy w nowej, stresującej dla wszystkich rzeczywistości pandemiczno-kryzysowej, co dodatkowo podnosi temperaturę debat publicznych. Jednak bezpodstawna agresja skierowana zarówno we mnie, jak i w moich bezpośrednich współpracowników daleko wykracza poza dopuszczalne granice debaty i wolności słowa.

Mówię DOŚĆ!

DOŚĆ bezpodstawnych zarzutów, insynuacji, oskarżeń o złodziejstwo, nieuczciwość, łapówkarstwo i zaniedbywanie obowiązków.

DOŚĆ pomówień, oczerniania mojej osoby i generowania kłamstw w przestrzeni publicznej. Stanowczo sprzeciwiam się temu, jak i wszelkim przejawom słownej nienawiści!

Informuję, że złożyłem w Sądzie Rejonowym w Gliwicach pierwszy prywatny akt oskarżenia przeciwko jednemu z internautów, wspierającemu w sieci protest w sprawie budowy zbiornika przeciwpowodziowego, który lżąc wulgarnie, oskarżał mnie o złodziejstwo i łapówkarstwo.

Będę tak postępował w każdym przypadku bezpodstawnego pomawiania mnie w przestrzeni publicznej niezależnie od ról społecznych pełnionych przez oszczerców.

Nie toleruję hejtu na swoim profilu. Każdy komentarz zawierający wulgaryzmy, szerzący kłamstwa i nawołujący do nienawiści jest natychmiast usuwany, a jego autor blokowany.

Apeluję o kulturę wypowiedzi i powstrzymywanie agresji! Zwłaszcza teraz, w czasach strachu o własne zdrowie i przyszłość, gdy wzajemne wsparcie, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa są tak ważne.

źródło; fb/Adam Neumann

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Denny
No debil XD
Pzd
Pytanie do autora tekstu i nagłówka- kogo macie na myśli pisząc obrońcy Wilczych Dołów? Bo brzmi jakbyście mieli na myśli konkretną grupę, a to z wpisu Nuemanna nie wynika. Uważajcie bo pozwy latają w te i we wte.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Środa
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny