AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Puchar Ziem Północnych dla szpadzistek Piasta

Sport

W miniony weekend w Gliwicach miały się odbyć zawody Pucharu Polski w kategorii Junior Młodszy, ale ze względu na zagrożenie epidemiczne turniej został odwołany przez PZSZ. Decyzja ta wzbudziła kontrowersje, bo dwa tygodnie wcześniej również w Gliwicach bez większych przeszkód i zachowaniem reżimu sanitarnego o pucharowe punkty walczyli juniorzy.

Zarząd PZSZ argumentował swoją decyzje tym, że zamknięto szkoły i tym samym młodzież powinna zostać w domu. Tymczasem w weekend w całej Polsce odbywały się mecze, turnieje i zawody w różnych dyscyplinach sportowych i  kategoriach wiekowych. M.in. w Szczecinie rozegrano turniej szpadowy „O Puchar Ziem Północnych”. W tym przypadku organizatorem był klub, a nie związek, więc zawody mogły się odbyć z korzyścią dla młodzieży i… zawodników z Gliwic. Z tego turnieju bowiem młodzi szpadziści Piasta i Muszkietera przywieźli aż 6 medali we wszystkich kolorach.

W kategorii wiekowej U-14 ten najcenniejszy, bo złoty wywalczyła Wiktoria Jędrzejec. Szpadzistka Piasta w finale pokonała Michalinę Szymczyk z .Muszkietera Gliwice 12:9. Wysokie, szóste miejsca zajęła w tych zawodach Kamila Gusta. Po drugie złoto tyle, ze w kategorii U-10 sięgnęła Hania Szczurowska, która w decydującej walce pokonała Zuzannę Celmer z Toruńskiej Szkoły Szermierki 8:3.

Do finału, ale już w kategorii wiekowej U-12 dotarła starsza siostra Hani – Marysia Szczurowska. Do złota zabrakło jednego trafienia, bo zawodniczka Piasta przegrała ostatnią walkę 7:8 z Emilia Szczygieł z KS Olimp Lubin. Srebro to także bardzo dobry wynik. Dwa złote i jeden srebrny medal przełożył się na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. „Pucharu Ziem Północnych”, który tym samym przyjechał do Gliwic.

Dzielnie tez bili się chłopcy. W kategorii wiekowej U-14 drugie miejsce zajął Seweryn Gusta, a w roczniku do lat 12 trzeci był Michał Jędrzejec. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Piasta zostali sklasyfikowani na drugim miejscu. Tak dobre wyniki młodych adeptów szermierki świadczą o dobrym przygotowaniu i wysokiej formie gliwiczan, mimo trudnych warunków jakie panują w związku z epidemią.

Źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast