REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Widzialna ręka - Gliwice. Tam seniorzy znajdą pomoc

Miasto

Na początku pandemii ze wzruszeniem przyjmowaliśmy falę życzliwości, jaka pojawiła się wraz z lockdownem, towarzyszącym mu strachem i poświęceniem osób, które znajdowały się na pierwszej linii frontu. Dziś, niestety, mimo rosnących statystyk koronawirus nam spowszechniał. Nie klaszczemy medykom na balkonach, nie siedzimy w domu, gdy tak dla nas bezpieczniej, a część z nas - również tych, czytających ten tekst - całkowicie przestała wierzyć w zagrożenie. Być może jednak nawet ci, którzy podważają istnienie pandemii, zgodzą się z faktem, że osoby starsze i schorowane powinny być pod szczególną ochroną. W Gliwicach nadal działają wolonatiusze, w tym harcerze, gotowi nieść pomoc, robić zakupy i załatwiać drobne sprawunki za tych, dla których kontakt z wirusem może się okazać szczególnie groźny.

- W okresie wakacyjnym (przełom czerwca i lipca) liczba seniorów zainteresowanych pomocą z naszej strony zdecydowanie się zmniejszyła - mówi phm. Katarzyna Moskała, Rzecznik Prasowy Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej. - Nie ukrywamy jednak, że od pewnego momentu (ciężko podać konkretną datę) seniorów potrzebujących pomocy zaczyna przybywać, odzywają się do nas także osoby, którym już wcześniej pomagaliśmy, jednak nie jest to już tak duża ilość osób jak w miesiącach marzec - maj - dodaje.

Jak wyjaśnia, część instruktorów i harcerzy spotkać można w facebookowej grupie "Widzialna ręka - Gliwice i okolice", gdzie starają się odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

Seniorzy i osoby potrzebujące pomocy mogą się skontaktować z harcerzami dzwoniąc pod numer +48 605 202 614, do Komendantki Hufca (phm. Weroniki Maciak), która koordynuje te działania.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Środa
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny