AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Efektowne zwycięstwo siatkarek na inaugurację sezonu

Sport

Na inaugurację sezonu 2020/21 w meczu przed własną publicznością siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pokonały Karpaty Krosno 3:0 (25:20, 25:18, 25:16). Czym dłużej trwał ten pojedynek tym pewniej na parkiecie czuły się Akademiczki. Tylko przez chwilę w drugim secie Karpatki zdołały nawiązać walkę z gospodyniami.

W obu zespołach przed sezonem zaszło sporo zmian, a gdy mają miejsce tak głębokie roszady kadrowe to zawsze jest spora niewiadoma jak będzie wyglądać to premierowe starcie. Jako pierwsza na zagrywkę wyszła Lena Napalkova i już w tej akcji kibice zobaczyli długą wymianę zakończoną skutecznym atakiem Agaty Skiby. Przyjezdne wyrównały, ale potem nastąpił koncert gry w wykonaniu gliwiczanek. Napalkova nagrywała, Skiba z Ciesielczyk atakowały skrzydłami, a świetnie też broniły pozostałe zawodniczki. Efekt był tego taki, że AZS wyszedł na prowadzenie 7:1 i trener gości poprosił o czas. Na chwilę to pomogło, bo krośnianki zdobyły dwa punkty z rzędu. Potem jednak sytuacja wróciła do ”normy”. 20. punkt Akademiczki zdobyły obijając blok rywalek. Wtedy na koncie Karpat były tylko 9. oczek. Wysokie prowadzenie chyba trochę uśpiło gospodynie, bo potem rywalki zdobyły sześć punktów z rzędu i Wojciech Czapla zdecydował się wziąć czas. Po wznowieniu gry Napalkova nagrała piłkę Skibie, a ta atakiem pod końcowa linię przerwała serię przyjezdnych. Seta tego zakończyła mocnym uderzeniem Ciesielczyk.

W drugiej odsłonie pierwszy punkt zdobyły Karpatki, co dodało im wiary, że można z Akademiczkami powalczyć. Przez pewnie czas utrzymywał 2-3 punktową przewagę. Dopiero przy wyniku 8:8 gliwiczanki wyszły na prowadzenie. Przyezdne wyrównały, ale gdy na zagrywce stanęła Ola Cygan, gospodynie zdobyły aż 9. punktów z rzędu! Jeszcze potem drużyna z Podkarpacia powalczyła, dzięki czemu udało im się wyjść z tego seta z honorem, bo przegrały go 25:18.

Pierwszy punkt w trzecim secie  wywalczyły Karpatki, ale zaraz potem Napalkova leżąc na parkiecie nożycami odbiła piłkę nogą, ta przeleciała przez siatkę, a zaraz potem podwójnym blokiem gospodynie zatrzymały atak gości i był już remis. Po takiej akcji skrzydła urosły gliwiczankom, które wyszły na prowadzenie i już nie oddały go do końca. W tej części meczu najbliżej krośnianki odrobienia strat były przy wyniku 13:10. Po asie serwisowym Jakóbiak zrobiło się 18:11. Wtedy trener gości wziął czas, ale nie był już w stanie odwrócić losów tego pojedynku. Piłkę meczową Akademiczki miały po kolejny asie serwisowy, a spotkanie to zakończyło się po nieudanej próbie przebicia przez siatkę zawodniczki z Karpat.

– Uważam, że cała nasza gra bardzo fajnie wyglądała. Starałyśmy się nie popełniać własnych błędów i wykorzystywać pomyłki przeciwniczek. Bardzo dobrze funkcjonował blok i obrona, jak również nasze przyjęcie i atak. Zdecydowanym plusem było granie na własnej hali, gdzie wszystkie bardzo dobrze się czujemy. Zagrałyśmy swoje i przełożyło się to na nasza wygraną – tak podsumowała ten mecz Joanna Ciesielczyk.

– Myślę, że troszkę trzeba dopracować przyjęcie, a resztę podtrzymać na tym poziomie jaki został zaprezentowany – a to ocena Karoliny Szmigielskiej.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Karpaty Krosno 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)
AZS Gliwice: Lena Napalkova – Agata Skiba, Joanna Ciesielczyk. Manuela Jakóbiak, Julia Skowron, Aleksandra Cygan – Aleksandra Elko i Karolina Szmigielska (na zmianę) – Daria Chomicz, Aleksandra Muda, Julia Wałek, Aneta Wilczek
Trenerzy: Wojciech Czapla i Krzysztof Czapla

Karpaty Krosno: Izabela Filipek – Amelia Bogdanowicz, Karolina Ogórek, Monika Głodzińska, Kamil Kobus, Adrian Wełna, Izabela Wisz, Natalia Budnik, Natalia Sławińska, paulian Niedzwiecka – Ewa Machowska (L), Julia Gierczyńska (L)
trener: Dominik Stanisławczyk

źródło: azs.gliwice.pl