AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Policję czeka przeprowadzka?

Miasto

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach wiele już widzieli. Jest jednak coś, czego z pewnością wypatrują z utęsknieniem – remontu budynku, który polepszyłby warunki ich pracy. Jest szansa, że dostaną coś nawet lepszego – nową siedzibę, która ma powstać przy skrzyżowaniu ul. Św. Jacka oraz Górnej. A to nie koniec inwestycji, jakie Policja planuje w Gliwicach.

REKLAMA

Działania związane ze zmianą siedziby zaszły już całkiem daleko. Jak wyjaśnia Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Miasta Gliwice, Wydział Gospodarki Nieruchomościami przygotował wniosek do Wojewody Śląskiego w sprawie przekazania działki w trwały zarząd Policji. „Papier” już jest, urzędnicy czekają jednak na ostateczne potwierdzenie ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, by wraz z podpisem prezydenta, przekazać dokument na ręce Wojewody.

Komenda Wojewódzka z Katowic nie ukrywa zainteresowania terenem. Został on wybrany z trzech zaproponowanych przez miasto lokalizacji.

- Aktualnie trwa ocena proponowanej przez samorząd nieruchomości pod kątem jej przydatności dla obiektu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. W tym celu prowadzone są m.in. badania geotechniczne oraz analiza terenu. Po zakończeniu tych czynności, opracowanie zostanie przekazana do Biura Logistyki Policji KGP, celem podjęcia ostatecznych decyzji - wyjaśnia podkom. Magdalena Wiśniewska z Zespołu Prasowego KWP w Katowicach.

Sam pomysł przekazania gruntu Policji na budowę nowej komendy pojawił się w czasie, gdy miastem zarządzał Janusz Moszyński. To on, wraz z Aleksandrą Wysocką, obecnie zastępcą prezydenta, zrobił pierwszy krok w kierunku polepszenia warunków pracy policjantów. Jak się dowiedzieliśmy, pieczę nad zwieńczeniem tego pomysłu nadal sprawuje Aleksandra Wysocka. Co więcej, aby przeprowadzka doszła do skutku, miasto przekazało Policji dotację na badania geotechniczne gruntu.

Po otrzymaniu pozytywnej opinii z Komendy Głównej, działka zostanie przekazana Policji. W ciągu kolejnych 5 lat powstać ma komenda z prawdziwego zdarzenia.

Równolegle toczy się postępowanie w sprawie przekazania policjantom działki w Sośnicy, na której obecnie znajduje się budynek TESCO, pod budowę nowego komisariatu. Działka ta została już wydzielona geodezyjnie. Parametry optymalne dla budowy komisariatu ustaliło miasto w porozumieniu z przedstawicielami Policji. Ta działka również została ujęta we wniosku skierowanym do Wojewody, a jej przekazanie także nastąpi wtedy, gdy miasto otrzyma ostateczną decyzję ze strony Policji.

Jak wyjaśnia podkom. Magdalena Wiśniewska, komisariat, podobnie jak komenda, po zakończeniu formalności powstanie w ciągu kilku najbliższych lat.

Fot. KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Jakuba, Sławy, Wincentego

REKLAMA