AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W jednym banku seniorka wypłaciła pieniądze i przekazała oszustom. W kolejnym bankowcy byli bardziej czujni...

Na Sygnale

Wczoraj w jednym z knurowskich banków spostrzegawcze urzędniczki, zaintrygowane próbą wypłaty 30 tys. złotych przez 83-letnią klientkę, zareagowały i zapobiegły oszustwu. Zmanipulowana przez przestępców starsza pani kilka godzin wcześniej była w innej placówce, w Gliwicach, i tam nikt nie ostrzegał. Wypłaciła więc wielką kwotę, którą przekazała złoczyńcom.

REKLAMA

Do mieszkania 83-latki, pod numer STACJONARNY, zadzwonił „policjant”… Nie będziemy powtarzać oklepanej i znanej powszechnie oszukańczej metody pozbawiania seniorów oszczędności życia. Knurowianka podała przestępcom numer swojego telefonu komórkowego i od tego momentu, instruowana mobilnie, wykonywała polecenia fałszywego funkcjonariusza. Podwieziona przez sąsiada do Gliwic, wypłaciła łącznie 35 tys. zł, które przekazała zamaskowanemu „tajnemu agentowi” w jednym z zaułków śródmieścia. Instruowana dalej, autobusem komunikacji miejskiej, wróciła do Knurowa i, nastraszona przez „policjanta” ze słuchawki, poszła do drugiej placówki, gdzie poprosiła o wypłatę 30 tys. 

Starszy wiek i wypłata tak dużej kwoty natychmiast wzbudziły czujność pracownicy banku, która dyskretnie powiadomiła koleżanki. Suma summarum starsza pani została uświadomiona, że jest ofiarą misternej intrygi grupy oszustów i nie powinna wypłacać pieniędzy. Bankowcy powiadomili też prawdziwą policję. 

- W najbliższym czasie komendant miejski, w specjalnym liście, podziękuje dzielnym pracownikom knurowskiej placówki bankowej. Gratulujemy władzom banku doskonałej organizacji pracy oraz skutecznych algorytmów postępowania przy wypłacie wielkich sum przez seniorów. Przy okazji sugerujemy wyróżnienie czujnych i kierujących się empatią pracowników - piszą policjanci.

źródło: KMP w Gliwicach

zdjęcie: Internet

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Jakuba, Sławy, Wincentego

REKLAMA